Güncel

Kırşehir’de gençler yarınlara kalite yönetim sistemi uygulaması ile hazırlanıyor

Kırşehir’de gençler yarınlara kalite yönetim sistemi uygulaması ile hazırlanıyor

Okunma: 284

17 Ağustos 2020 12:08
-A

+A

            - KAEÜ Rektörü Vatan Karakaya: “Yarınlara öğrencilerimizi kalite yönetim sistemi ile hazırlamaya çalışıyoruz”
KIRŞEHİR (İHA) – Kırşehir’de gençler, Ahi Evran Üniversitesince desteklenen kalite yönetim sistemi uygulaması ile yarınlara hazırlanıyor.
              Bilginin üretime dönüşmesi aşamasının üniversitede kalite yönetim sisteminin kullanımı ile geliştirildiğini belirten Rektör Vatan Karakaya, “Pilot üniversite olarak bölgesel kalkınma ve ihtisaslaşma alanıyla, Türkiye’deki misyonunu bölgede farklı olarak ortaya koymaya çalışıyor” dedi.
Pilot üniversite başlığı altında yedi projede kalite yönetim sisteminin uygulandığını vurgulayan Rektör Karakaya, “Kaba Yem Projesi, Kırşehir’de altı farklı lokasyonda çalışıyor. Bunun yanında Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi 150 yataklı olarak yakında hizmete açılacak. Geleneksel Tıp Merkezi ile Sporcu Sağlığı Merkezi kuruldu. Bunların temelinde ise jeotermal fayda ile şehrin kendine özgü jeotermal kaynağını kullanarak bir farklılaşma yakalamaya çalışıyoruz” diye konuştu.
JEOTERMAL SERACILIĞA YATIRIMCI İLGİ DUYUYOR
           Jeotermal seracılığın bölgede geliştirileceğini ve yatırımcı için de cazip hale geldiğini anlatan Karakaya, açıklamasını şöyle sürdürdü:
           “Bölgede sera kümelenmesi anlamında bir yatırımcı Karakurt bölgesinde yatırımını yaptı. Bizim ar-ge seramızda bin 400 metrekare ile Türkiye’nin yediye yakın stratejik ürünü proje olarak çalışıyor durumda. İspanya, Almanya, İtalya ve birkaç Avrupa ülkesinin de bulunduğu bir Avrupa projesi de bu serada araştırma projelerini yürütecek. Pandeminin getirdiği sorunlar içerisinde eğitim-öğretimin yürütülmesi ve bunu yaparken de Ahi Yeterliliğe dayalı kalite yönetim sistemi, Türkiye’de örnek olmaya devam ediyor. 2017 yılından bu yana Türkiye’nin ilk kalite belgesi alan üniversitesi olarak üniversiteyi kalite şartları altında yöneterek yarınlara hem bireyleri hem öğretim üyelerini hem de öğrencilerimizi hazırlamaya çalışıyoruz.”

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku