Genel

Kırşehir'de Memur-Sen ve sendikalar İsrail zulmünü kınadı

Kırşehir'de Memur-Sen ve sendikalar İsrail zulmünü kınadı

Okunma: 736

11 Mayıs 2021 15:20
-A

+A

- Sendika üyeleri basın açıklaması sonrası konvoy düzenledi

KIRŞEHİR (İHA) - Kırşehir'de Memur-Sen ve bazı sivil toplum kuruluşları temsilcileri, İsrail’in Mescid-i Aksa'da Filistinlilere saldırılarını protesto etti.
Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi önünde toplanan sendika temsilcileri adına basın açıklaması yapan Memur-Sen Kırşehir Şube Başkanı Mehmet Fatih Yavuz, Mescid-i Aksa özgürleşmeden insanlığın özgürleşemeyeceğini söyledi. Yavuz, açıklamasına Filistinli şair Mahmut Derviş'in “Kudüs’te” şiiriyle başladı. Konuşması sürekli Türkçe ve Arapça sloganlarla kesilen Yavuz, "Unutmak felakettir. Biz bugün burada hatırlatma yapmak için o teröre karşı direnen ve her neresinden bakarsanız bakın insan olmanın onurunu kurtarmak için, imanın izzetini korumak adına çoluk çocuk demeden, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla canını ortaya koyan yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın asgari şartını yerine getirmek için toplandık" dedi.
Filistin ve Türk bayraklarıyla alanda olan sivil toplum kuruluşları temsilcileri, basın açıklamasının ardından bayraklarla süsledikleri araçlarına binerek emniyet birimleri koordinesinde konvoy yaparak Cacabey Meydanı'na kadar korna çalarak gitti. Kırşehirliler ise evlerinin balkonlarından konvoyun geçişini izledi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku