Güncel

Kırşehir'de uzun bir aradan sonra öğrenciler okula koştular...

Kırşehir'de uzun bir aradan sonra öğrenciler okula koştular...

Okunma: 128

12 Ekim 2020 17:04
-A

+A

       İl genelinde yüz yüze eğitime dün sabah itibariyle geçildi.
      Dün itibari ile Kırşehir merkez, köylerde ve Kaman İlçesi Kurancılı Beldesi ile Çiçekdağı İlçesi Köseli Beldesinde açık bulunan ilkokullar, ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının bütün sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitim başladı. Dün sabah İlkokul 2, 3, 4 ile 8, lise hazırlık ve 12'nci sınıf öğrencileri ile öğretmenler belirlenen kurallar dahilinde okulları doldurdu..
Şehir Merkezlerindeki okullar ile kırsal bölgelerde bulunan eğitim kurumlarında uygun bulunan okullarda haftanın 5 günü eğitim yapılacak.
      Uzun bir aranın ardından ilk kez okula gelen çocukların oldukça heyecanlı ve mutlu olduğu gözlendi. Okul kapısında bekleyen veliler de sosyal mesafe konusunda uyarıldı.
       Okul istiklal marşı ile başladı. Öğrenciler okul binası önünde derslere başlamadan önce bina önünde sosyal mesafeli olarak sıraya girerek İstiklal Marşı okudular. Maskeleri takılı olan öğrenciler tüm hijyen önlemlerinin alındığı sınıflarına geçerek mesafeli masalarda uzun süreden sonra ilk kez yüz yüze eğitimin heyecanını yaşadılar. Okul kapısında bekleyen veliler de sosyal mesafe konusunda uyarıldı.
       COVİT-19 salgını kapsamında uygulamaya konulan tedbirler doğrultusunda ara verilen yüz yüze eğitime bugün sabah itibariyle başlandı. Kırşehir il genelinde yüz yüze eğitim verilecek okullar belirlenip, temizlik, dezenfekte çalışması yapıldı. Dün sabah ilk zilin çalmasıyla birlikte öğrenciler yüz yüze eğitime yeniden başladı. Kırşehir Valisi İbrahim Akın başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, il genelinde korona virüs (Covid-19) salgını hakkında alınacak tedbirleri değerlendirdi. Korona virüs salgınının toplum sağlığı, kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma, hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği hatırlatıldı. ‘İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler belirlenmektedir’ denildi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku