Güncel

Kırşehir’e bir vizyon çizmek için mücadele ediyoruz

Kırşehir’e bir vizyon çizmek için mücadele ediyoruz

10 Aralık 2018 07:18
-A

+A

 

            Sincan Kırşehirliler Derneği yönetimi, “Gönüllü yapılan işler her zaman kıymetlidir. Bu dernekçilik işleri de federasyon işleri de hep gönüllü olarak yapılan işler ve ciddi bir enerji isteyen işlerdir Kırşehir’i çok seven bir yönetim olarak insan olarak Kırşehir’imizi geleceğe hazırlamak ve her şeyden önemli olan Kırşehir’e bir vizyon çizmek için mücadele ediyoruz. Kırşehir Türkiye’de en önemli şehirlerden bir tanesi. Halin İnancın ifadesiyle 'Kırşehir Türklüğün merkezidir. Çünkü Anadolu’ya göç eden bütün Türk obalarının ilk uğrak yeri her zaman Kırşehir olmuştur. Merkezi Ankara'da bulunan ve yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren Sincan Kırşehirliler Derneği Kırşehir'e katkı sağlamamak amacıyla sık sık bir araya geliyorlar.Sincan Kırşehirliler Derneği yönetimi, “Gönüllü yapılan işler her zaman kıymetlidir. Bu dernekçilik işleri de federasyon işleri de hep gönüllü olarak yapılan işler ve ciddi bir enerji isteyen işlerdir Kırşehir’i çok seven bir yönetim olarak insan olarak Kırşehir’imizi geleceğe hazırlamak ve her şeyden önemli olan Kırşehir’e bir vizyon çizmek için mücadele ediyoruz.
Kırşehir Türkiye’de en önemli şehirlerden bir tanesi. Halin İnancın ifadesiyle 'Kırşehir Türklüğün merkezidir. Çünkü Anadolu’ya göç eden bütün Türk obalarının ilk uğrak yeri her zaman Kırşehir olmuştur.
Ahi Evran’ın kurmuş olduğu Ahilik teşkilatı sayesinde Anadolu’ya sevk edilmişler ve bu topraklar onların sayesinde bizim vatanımız olmuştur. olacaktır. Kırşehir büyük bir şehir değil ama gerçekten Kırşehir’in en büyük sermayesi insanıdır. Bana bazen soruyorlar 'Kırşehir’in neyi kıymetlidir?' diye. Ben de her zaman 'İnsanı' cevabını veriyoruz. Ankara’da 400 bine yakın Kırşehirlinin ve Sincan’da 70 bine yakın Kırşehirlinin olduğu bilinmekte  Şimdi bu Kırşehirlilerin güçlerini birleştirmesi Kırşehirliler için son derece önemli. Kırşehirliler beraber olursa birlikte hareket ederse küçük sebeplerden dolayı kişisel sebeplerden dolayı parçalanmaz bölünmezse hem Kırşehir kültürünü Ankara’da daha güzel yaşatacağız hem de gelecek nesillere evlatlarımıza Kırşehirlilik bilincini ve kültürünü miras olarak bırakma şansımız olacak. Büyüklerimizin birçoğu Kırşehir’de doğdu ama yeni nesil Ankara’da doğdu. Belki Kırşehir’e birkaç defa gittiler geldiler. Memleketlerinden kopmamaları memleketlerini iyi tanımaları için Kırşehir kültürünün gelecek nesillere aktarılması için işte bu organizasyonlar çok önemli. Kırşehir’le ilgili bir karar aldığımız da en küçüğüne bile bu kararın ulaşması ve birlikte hareket edebileceğimiz bir organizasyonu Ankara’da kurmamız hepimiz için son derece önemli"şeklinde konuştular. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku