Güncel

Kırşehir ekipleri de İzmir'de arama ve kurtarma faaliyetlerine katıldı

Kırşehir ekipleri de İzmir'de arama ve kurtarma faaliyetlerine katıldı

Okunma: 147

2 Kasım 2020 16:07
-A

+A

       Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden AFAD ve UMKE ekipleri gönderildi. Kırşehir ekipleri de bölgede arama ve kurtarma faaliyetlerine katıldı.
        Kırşehir'den depremin yaşandığı İzmir'e 1 UMKE aracı, 1 ambulans ve 7 sağlık personeli gönderildi.
İl Sağlık Müdürü Ali Bulut, Sağlık Bakanlığı'nın talimatı doğrultusunda Kırşehir'deki sağlık personelinin teyakkuz haline getirildiğini bildirdi.
        Ege Denizi’nde merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından çöken binalarda arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.
        Depremde en çok hasar İzmir’in Seferihisar ve Bayraklı ilçelerinde meydana gelirken, bazı evlerin yıkıldığı, çok sayıda binanın da hasar gördüğü belirtildi. Hasar gören ve yıkılan binalarda yapılacak arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere depremin hemen ardından Kırşehir'den de  bir ekip İzmir’e giderek, burada çalışmalara başladı.
Kırşehir UMKE görevlisi Edanur Doğan, İzmir'de meydana gelen depremde arma kurtarma çalışmalarındaki üstün gayreti ile takdir kazandı.
KIRŞEHİR’DEN AFAD VE UMKE EKİPLERİ DEPREMİN ARDINDAN BÖLGEYE GÖNDERİLDİ
        30 Ekim Cuma günü 6,6 büyüklüğünde depremle sarsılan, can kayıpları ve yaralanmalara yol açan İzmir depremi sonrası, bölgeye yardım amacıyla Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden AFAD ve UMKE ekipleri gönderildi. Kırşehir ekipleri de bölgede arama ve kurtarma faaliyetlerine katıldı.
KURTARMA VE SAĞLIK EKİPLERİ GÖNDERİLDİ
        İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında 6,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde can kayıpları ile çeşitli yaralanmalar meydana geldi.
         İzmir'deki depremin ardından bölgeye, İç Anadolu'dan arama kurtarma ve sağlık ekipleri gönderildi. Sivas, Kırıkkale, Kayseri, Kırşehir ve Niğde'den İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve UMKE personeli, İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeye gönderildi.
          Öte yandan Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde görevli 4 Uzman, İzmir’de meydana gelen deprem nedeniyle depremzedelere psikososyal destek için deprem bölgesine görevlendirildi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku