Güncel

KIRŞEHİR EMEK-DER BAŞKANI NECDET IŞIKLI ;“Cumhuriyetimizi, Her Zaman Koruduk Ve Sonsuza Kadar Korumaya Devam Edeceğiz”

KIRŞEHİR EMEK-DER BAŞKANI NECDET IŞIKLI ;“Cumhuriyetimizi, Her Zaman Koruduk Ve Sonsuza Kadar Korumaya Devam Edeceğiz”

Okunma: 372

28 Ekim 2021 14:46
-A

+A

Kırşehir Emek-der Başkanı Necdet Işıklı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.KIRŞEHİR EMEK-DER BAŞKANI Necdet Işıklı,yayınladığı kutlama mesajında; “Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 96 ıncı yıl dönümünü büyük bir gururla, heyecanla ve coşkuyla kutlamanın mutluluğu içindeyiz. Kurtuluş Savaşı sonucunda 29 Ekim 1923 günü ilan edilen Cumhuriyetimizi, her zaman koruduk ve sonsuza kadar korumaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimize birlik ve beraberlik içinde, asırlardır sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla sahip çıkmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için kararlılık ve azimle çalışmak en önemli görevimizdir.
 Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için canlarını feda eden şehitlerimizi asla unutmayacağız. 
 Cumhuriyet, geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan, gurur verici atılımların ve başarıların sağlanması ve her türlü zorlu engelin aşılması mücadelesinde bizlere güç veren bir değerdir. Cumhuriyetin kuruluşunun yıl dönümünü yaşadığımız bu tarihi gün, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.
 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletinin tabiat ve adetlerine en uygun olan idare” diyerek bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetin müdafaası ve muhafazası her şeyden önce gelmektedir. Cumhuriyet, milletimizin birlik ve bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz verilmeyeceğinin en açık ifadesidir.
 Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşı kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlayarak, Kırşehirli hemşehrilerime sağlık, huzur ve esenlikler diliyorum” dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku