Güncel

Kırşehir Hükümet Konağındaki belirsizlik sona erdi

Kırşehir Hükümet Konağındaki belirsizlik sona erdi

Okunma: 559

24 Kasım 2021 16:52
-A

+A

 Kırşehir'de yapımına Merkez Hükümet Konağı inşaatı olarak başlanan inşaatın öğrenci yurdu inşaatı olarak devam etmesi nedeniyle ortaya çıkan belirsizlik AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal tarafından kaldırıldı.

İl Başkanı Ünsal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımları ile gerçekleştirilen 150. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda Kırşehir kamuoyunun beklentisini ve şehirde başlatılan inşaat alanındaki sorunu anlattı.
Hükümet Konağı inşaatı hakkında devir işlemlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile başlatıldığını açıklayan İl Başkanı Ünsal, Kıymetli Basın mensubu arkadaşlarımız.
Hepiniz Hoşgeldiniz.. Bildiğiniz üzere dün Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılımları ile 81 il başkanımız, belediye başkanlarımız, kadın ve gençlik kollarımız ve il genel meclis başkanlarının katılımları ile gerçekleşen 150. Genişletilmiş il başkanları toplantımızı yaptık.
Arkadaşlar bu kültür dünyanın hiçbir ülkesinde Türkiye’nin hiçbir siyasi partisinde yoktur.
Kurulduğu günden bu yana AK Parti Genel Başkanımızın riyasetinde her ay düzenli olarak yapılan istişare toplantısı tüm siyasi iklime örnek olacak bir birlikteliktir.
Bizleri bir araya getiren dinleyen ve çözüm odaklı tüm sorunlarımızı yerinde çözen Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımıza gönülden teşekkür ediyorum.
Hamdolsun Sayın Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde istikbalimize ve hedeflerimize ülke olarak emin adımlarla yürüyoruz.
Ülkemizi krizle, kaosla, terörle, vesayet odaklarıyla, darbeyle, tehdit edenlere karşı şimdiye kadar nasıl dimdik durduysak bugünde dimdik ayaktayız.
Bizim Allah’a can borcumuzdan, Milletimize hizmet borcumuzdan başka kimseye eyvallahımız yoktur olmayacaktır.
Ne yaparlarsa yapsınlar Biz bu yoldan asla dönmeyeceğiz.
Liderimizin ve Devletimizin yanın da olmaya devam edeceğiz.
Kıymetli Basın Mensubu arkadaşlarım
Hepimizin bildiği Kırşehir kamuoyunun gündemini meşgul eden Hükümet konağı meselemiz vardı.
2017 yılında ihalesi yapılan hükümet konağının o zaman ki şartlar değerlendirilmiş, Gençlik Spor Bakanlığımıza devredilerek Gençlik Merkezi ve yurt olarak yapılması için bütçe devri yapılmıştı.
Bu süreçte Kırşehir kamuoyumuz Vatandaşımız Esnafımız tüm Sivil Toplum Kuruluşlarımız buranın yurt değil Hükümet Konağı olarak yapılmasının Kırşehir’imiz için uygun olacağının üzerinde durmuştu..
En son yapılan Genişletilmiş İl Başkanları toplantımızda Cumhurbaşkanımıza Hükümet Konağı konumuzu dile getirdim.
Cumhurbaşkanımızın Kırşehir’e karşı büyük bir ilgi ve sevgisi var.
Konuyla ilgili gerekli talimatları bakanlıklara iletip, devir işlemlerinin yapılmasını ve en kısa zamanda da Hükümet Konağı olarak başlanmasını uygun görmüştür.
Sayın Cumhurbaşkanımıza Kırşehir için verdiği müjdelerden dolayı çok teşekkür ediyorum.
Kıymetli arkadaşlar..
Kırşehir’imiz için Cumhurbaşkanımızdan 2. Bir konu hakkında da destek talep ettim.
2017 yılından bu güne Kırşehir İl Özel idaremizin Milli Eğitim bütçesinden karşılanarak yapılmaya başlanan,
Turizm Uygulama Otelimizin kalan bütçesini, hükümetimizin 2022 yılının yatırım bütçesine alınarak tamamlanmasının talimatını da veren Sayın Cumhurbaşkanımıza şehrimiz adına bir kez daha şükranlarımızı sunuyorum" dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku