Güncel

KIRŞEHİR İÇME SUYU ARITMA TESİSİNDE YENİ KUYU ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

KIRŞEHİR İÇME SUYU ARITMA TESİSİNDE YENİ KUYU ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Okunma: 407

3 Ağustos 2020 15:13
-A

+A

      Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.
      Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kırşehir iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Kırşehir ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.
      Kırşehir içme suyu arıtma tesisi inşaatında çalışmaların hızla devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, ‘Yaptığı yazılı açıklamada iş kapsamında bugüne kadar tesisin saha kazıları (Giriş Debimetre odası, Difüzörlü Havalandırma Yapısı, Paket Arıtma, Membran Binası, Çamur Yoğunlaştırma Tankı, Dekantör Binası, Trafo Binası, Bekçi Binası, İdari Bina, Teknik Kanallar) tamamlanmıştır.
Kazıların bitirilmesi ile İdari Bina Bodrum kat ve 1. Kısım Giriş Bölümü Temel ve Perdeler, Membran Binası 1. Kısım Temeli , Paket Arıtma Tesisi 1. Kısım Temeli, Dekantör Binası Temeli ve Teknik Kanal imalatı yapılmıştır. Çalışmalar program dâhilinde devam etmektedir.Fiziki gerçekleşme seviyesi yaklaşık %9 olan işin tamamlanması ile birlikte Kırşehir’in özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısı ciddi oranda azaltılacaktır. ‘dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku