Güncel

Kırşehir İHH ihtiyaç sahiplerine bayram sevinci yaşattı...

Kırşehir İHH ihtiyaç sahiplerine bayram sevinci yaşattı...

Okunma: 234

5 Ağustos 2020 16:55
-A

+A

       Kırşehir İHH ihtiyaç sahiplerini Kurban bayramında da yalnız bırakmadı. Kırşehirli bağışçıların kurban etlerini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıran Kırşehir İHH çalışmalarına bayramda da devam etti.
       Kırşehir İHH Hanımlar Komisyonu olarak ihtiyaç sahibi ailelerine bağışçıların kurban eti emanetlerini ulaştırmaya devam etti. Kaman İHH Hanım komisyonu olarak ihtiyaç sahibi bir aileye gıda ve nakit desteğinde bulundu.
Kırşehir İHH "Hayır sahiplerine teşekkür ediyoruz. Allah Hayırlarını ve bağışlarını kabul etsin. Kırşehir halkına, milletimize ve bu hayırları gerçekleştirmemiz için bizlere destek olan tüm bağışlarımıza mazlumlar adına teşekkür ediyoruz” ifadesinde bulunuldu.
Kırşehir İHH gerçekleştirdiği kurban çalışmalarında Kırşehir'de birçok insana yardım ulaştırdı.
        Kurbanlarını İHH'ya bağışlayan hayırseverler, kurban çalışmaları için belirlenen ülkeler arasından dilediğinde kurbanını kestirdi ve ihtiyaç sahibine ulaştırdı.
        İHH, ayrıca yetim ve mağdur çocukları da unutmayarak bayramlık kıyafet ulaştırdı.
İHH İnsani Yardım Vakfı, 2020 yılı Kurban çalışması kapsamında Türkiye ve 52 ülkede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştırdı. Bu yıl da Kurban vesilesiyle yeryüzüne dağıtan İHH ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek oldu. Kriz bölgelerine öncelik verildi. Vakfın kurban organizasyonunda öncelik mülteci kampları, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk bölgeleri ile yaşlılar, kimsesizler, dullar, yetimhaneler, okullar ve hastanelere verildi. Bu kapsamda Suriye, Irak, Filistin, Somali, Yemen, Bangladeş, Arakan ve Doğu Türkistan ön planda tutuldu.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku