Güncel

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi: "Tüm dünyaya bir milletin bağımsızlık mücadelesinin ifadesi olmuştur"

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi: "Tüm dünyaya bir milletin bağımsızlık mücadelesinin ifadesi olmuştur"

12 Mart 2020 16:34
-A

+A

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Hacı Ömer Seyfi, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeni ile bir mesaj yayımladı.
"Milletimizin, her türlü imkânsızlığa rağmen, azim ve kararlılığı ile verdiği bağımsızlık mücadelesi sonucu yazılan İstiklal Marşımız, tüm dünyaya bir milletin bağımsızlık mücadelesinin ifadesi olmuştur."  ifadelerinde bulunan İl Genel Meclis Başkanı Seyfi mesajında şunları kaydetti:
 “Yüce Milletimiz Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları öncülüğünde her türlü olumsuzluğa rağmen Kurtuluş Savaşını kazanarak bize bu güzel ve cennet vatanı emanet etmiştir.
Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy ' İstiklal Marşı''mızla yüce milletimizin Kurtuluş Savaşında gösterdiği azmini, bağımsızlık aşkını, hür yaşama iradesini en parlak ve en güçlü şekilde ifade ederek, milletimizin cesaret, kahramanlık ve eşsiz mücadele azmini en güzel şekilde ölümsüzleştirmiştir.
Kurtuluş Savaşı’nda, Milletimizin, her türlü imkânsızlığa rağmen, azim ve kararlılığı ile verdiği bağımsızlık mücadelesi sonucu yazılan İstiklal Marşımız, tüm dünyaya bir milletin bağımsızlık mücadelesinin ifadesi olmuştur.
Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, hakk'a tapan, milletimin istiklal!
Diye birçok kıtasında milletimizin gönül dünyasını en veciz şekilde dizelere dökerek bizlere her zaman moral ve güç kaynağı olmuştur.
Bu duygularla, İstiklal Marşımızın kabul edilişinin 99’inci yılında, Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere emanet eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi ve merhum şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.”

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku