Güncel

Kırşehir'in en yaşlı şehit babasının en önemli aktivitesi yürümek...

Kırşehir'in en yaşlı şehit babasının en önemli aktivitesi yürümek...

Okunma: 294

22 Ağustos 2020 11:28
-A

+A

     - Askerlik yaptığı yerde oğlu şehit düştü
     - 7 çocuk babası, 15 torunu var

KIRŞEHİR (İHA) – Kırşehirli şehit Şevket Fidanboy’un babası Mehmet Fidanboy (97), yarım asırdan fazla olan yaşam enerjisinin en önemli aktivitesini yürümek olarak tanımladı.
      7 çocuk babası Mehmet Fidanboy’un 15 torunu var. En sevdiği aktivite ise yürüyerek pazar alışverişi yapmak. Yaşına rağmen sağlıklı kalmasını gençlik dönemlerinden bu yana hiç bırakmadığı yürüyüşlere bağlıyor. Mehmet Fidanboy, “Oğlum, askerlik yaptığım Van’da şehit düştü. Ben emekli oldum. Ev ve camide günlerimi geçiriyorum. Yaşlıyım yüz yaşını geçtim” dedi.
Haftada bir kez yürüyerek Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret eden Fidanboy, sağlıklı yaşamın sırrının düzenli beslenmede olduğunu söyledi.
        Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin en yaşlı şehit babası olan Fidanboy, “Eskiden uzun yollar yürürdüm. Ne kadar çok koşardım. Şimdilerde ise uzun yollara gidemiyorum. Ancak bu kadar yürüyorum. Bir de Pazar ve Pazartesi günleri sebze almaya gidiyorum. Yürümeyi çok seviyorum. Berberlik yaptığım dönemlerde 5 köye birden giderdim. Yollar düz gelirdi. Şimdi o günlerimi arıyorum” diye konuştu.
        
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku