Güncel

KIRŞEHİR'İN YEREL GAZETE YÖNETİCİSİ SÜRMELİ'DEN, KAYMAKAM KORKUSUZ'A ZİYARET...

KIRŞEHİR'İN YEREL GAZETE YÖNETİCİSİ SÜRMELİ'DEN, KAYMAKAM KORKUSUZ'A ZİYARET...

Okunma: 408

24 Ağustos 2020 16:35
-A

+A

               Memleket Gazetesi ve Yeni Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Sürmeli, Akpınar Kaymakamı Furkan Korkusuz’u ziyaret etti.
         Memleket Gazetesi ve Yeni Yeşilyurt Gazetesi İmtiyaz Sahibi Murat Sürmeli, Kaymakam Furkan Korkusuz’a makamında ziyarette bulundu. Ziyarette yapılan görüşmelerin ardından ilçe ile ilgili projeler hakkında istişarede bulundular. Kaymakam Korkusuz, Murat Sürmeli’ ye ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek memnuniyetini dile getirdi.
Memleket Gazetesi ve Yeni Yeşilyurt Gazetesi Yöneticisi Sürmeli, burada olmaktan dolayı Kaymakam Korkusuz'a memnuniyetlerini dile getirdi.
          Akpınar Kaymakamı Furkan Korkusuz ilçede yürütülen çalışmaları takip ederek yerinde inceliyor. İlçenin hibe ve fonlardan daha fazla faydalanma amacıyla Akpınar Kaymakamlığı tarafından yürütülen çalışmalar meyvelerini vermeye başladı.
Akpınar ilçesinde 3. Etap TOKİ çalışmaları tamamlandı ve TOKİ evleri ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Akpınar Kaymakamı Furkan Korkusuz, TOKİ projesi dahilinde Akpınar Belediyesinin çalışmalarını da takdir ettiğini belirtti. Kaymakam Korkusuz, Akpınar Belediye Başkanı Şüktü Turgut'a, TOKİ yoluna kilitli parke döşeterek çağa uygun modern yollar yaparak Akpınar halkının hizmetine sunmasından ötürü teşekkür etti.
AKPINAR'A 141 ADET TOKİ EVİ...
          Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Kırşehir Akpınar 3. Etap TOKİ Konutları ilçe halkına teslim edilmeye başlandı.
         12 Eylül 2017 tarihinde başlayan ve 21 Ocak 2020 tarihinde tamamlanan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Kırşehir Akpınar TOKİ teslimleri 4 Ağustos 2020 tarihi itibariyle başladı. Kırşehir Akpınar 3. Etap 141 Konut Projesi kapsamında inşa edilen Kırşehir Akpınar TOKİ evleri teslim tarihi 12 Ağustos 2020 tarihine kadar devam etti.
14918 m2 üzerine 9 blok ve 1 Ticaret Merkezi olarak tamamlanan 141 dairenin 32 adedi 3+1 ve 109 adedi 2+1 olarak teslim edildi.
Projede konut teslimleri, TOKİ tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde BCT İnş. Mim. Müh. Müş. A.Ş. & METROPLAN Müş. Müh. San. Ve Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı " aracılığı ile “Kırşehir Akpınar 3. Etap 141 Konut Projesi Şantiyesinde” yapıldı.
         Kaymakam Korkusuz; "Akpınar TOKİ evleri yol çalışmalarında ilçe yollarımızı daha modern bir hale dönüştüren İlçe Belediye Başkanı Şükrü Turgut'a göstermiş olduğu hizmetten ötürü teşekkür ederim." dedi.       
         TOKİ, her şehrin kendi mimarisine, kendi kültürüne, kendi değerlerine, coğrafi özelliklerine uygun yaşam alanları oluşturulmasına öncelik veriyor.
Akpınar’da da geleneksel mimarinin modernize edildiği bir anlayış hâkim kılındı. Bina cephelerinde yöreye özgü taş kaplamalar, ahşap görünümlü kaplamalar, taş söveler, dekoratif büyük pencereler kullanılarak farklılık yaratılmaya çalışıldı.
Projeyle yerleşim alanı; dükkânları, parkı, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.
KAYMAKAM KORKUSUZ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELİYOR...
          Kaymakam Korkusuz, İlçe ve köylerde yürütülen çalışmaları yakından takip ediyor. İlçede faaliyette olan çalışmalar hakkında yetkililerde bilgiler alan Korkusuz, çalışma alanlarını ziyaret ederek incelemelerde bulunuyor.
Köyleri ziyaret eden Kaymakam Korkusuz, köy halkı ile sohbet ederek sorunlarını dinleyerek, taleplerini alıyor.
Köy muhtarlarıyla da görüşerek, istek ve taleplerini de alan Korkusuz, teknik personelden yapılan çalışmaların kısa sürede tamamlanarak, sorunsuz bitirilmesini istiyor. Köylerindeki ana aks ve bağlantı yol yapımını kontrol eden Korkusuz, köylerindeki su deposu ile diğer çalışmaları da inceliyor.
          Kaymakam Furkan Korkusuz, mezarlık alanında devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Kaymakam Korkusuz, İlçe Belediye Başkanı Şükrü Turgut ile birlikte ilçe merkezi Pamuk Tepe Mevkiinde bulunan mezarlık alanında yapılan peyzaj çalışmalarını yerinde inceledi.
KAYMAKAM KORKUSUZ, İLÇE DENETİMLERİNİ SIKLAŞTIRDI...
          Akpınar İlçesinde denetimler arttırıldı...Kaymakam Furkan Korkusuz, Türkiye geneline gönderilen “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile Korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında Kaymakamlığın koordinesinde ilçedeki kurum yetkilileri ve görevli personel ile denetim gerçekleştirdi. Pazar yerleri, işyerleri, marketler, toplu taşıma araçları, yollar, lokanta ve kafeteryalar ile ticari taksiler dâhil tüm yaşam alanlarında yoğun denetim gerçekleştirdi.
         Kaymakam Korkusuz, maske, sosyal mesafe ve temizlik tedbirlerine uyulması konusunda tüm vatandaşları hassasiyet içerisinde olması gerektiği konusunda uyarıyor.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku