Güncel

Kırşehir İndirimli Alışveriş Günleri Halk Anketi

Kırşehir İndirimli Alışveriş Günleri Halk Anketi

Okunma: 598

5 Eylül 2020 15:38
-A

+A

          14-20 Eylül 2020 tarihlerinde Kırşehir’de düzenlenecek Kırşehir Alışveriş Günlerinde indirimlerin hangi sektörlerde ağırlıklı olarak yapılmasının belirlenmesi için bir sosyal medya anketi düzenlendi.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası konu hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Odamız bünyesinde düzenlenen Kırşehir İndirimli Alışveriş Günlerinde ilimiz esnafına pusula tutmak amacıyla halkımıza Kırşehir İndirimli Alışveriş Günlerinde en çok hangi sektörden indirim istediklerini görmek amacıyla bir sosyal medya anketi düzenledik. En çok oyu alan sektörler gıda ve giyim oldu onları ofis ve kırtasiye ürünleri takip ediyor. İndirimli alışveriş günlerimize işletmesini dahil edip bu festivale dahil olmak isteyen esnafımızın odamıza 8 Eylül 2020 tarihine kadar başvurması gerekiyor. Anketimizin tamamını sitemizdeki bağlantıdan inceleyebilirsiniz."
          Pandemi dolayısıyla fiziksel bir şekilde anket gerçekleştirmenin riskli olmasından dolayı anket yerel bir Instagram sayfası üzerinden gerçekleştirildi. Anket gerçekleştirildiği tarihte 35 600 takipçisi olan takipçilerinin büyük çoğunluğunun ilimizde ikamet etmesine, cinsiyet ve yaş dağılımının dengeli olmasına dikkat edildi. Anket sayfanın hikaye özelliği üzerinden ‘‘bana sor’’ özelliği üzerinden gerçekleştirildi. Sosyal medya anketi günümüzde sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla beraber halkın tümüne ulaşabilir olması, masrafları azaltması ve daha az vakit gerektirmesi dolayısıyla insanların katılım göstermeye daha meyilli olması sebebiyle çok verimli bir anket yöntemi olmayı başardı.
         Anket Sonuçları Gelen 787 yanıtın geçerli olan 765 adedi 10 ana başlık halinde kategorize edildi bunlar: Bijuteri, Elektronik Ev Aletleri, Giyim/Çanta/Ayakkabı, Gıda/ Süpermarket,  Halı/Mobilya, Kırtasiye/Ofis, Kozmetik, Telefon/Telefon Aksesuarı, Yapı Market Züccaciye.
SONUÇLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ
        Kış sezonun yaklaşmasıyla beraber halkımızın kışlık kıyafet alımı ve kışlık erzak hazırlığı için giyim ve gıda sektörüne yoğun ilgi gösterdiği anket sonuçlarından görülmektedir.
        Festivalin okulların açılış dönemine denk gelmesi dolayısıyla kırtasiye/ofis kategorisine de halkımızın talebi azımsanmayacak düzeydedir. Yapı market ve kozmetik ürünleri de talep dahilinde indirim kapsamında kendisine müşteri çekecek düzeyde olduğu görülüyor. Diğer sektörler için ise güzel reklamlarla cazip indirimler kapsamında insanları sokağa çektikten sonra taleplerden daha yüksek rakamlara ulaşacağı öngörülmektedir. Bu kapsamda ilimizdeki yerel ve ulusal işletmelerle anket sonucumuz paylaşılmış, gerekli görüşmeler yapılmış istek ve talepleri toplanılmış gerekli çalışmalara başlanılmıştır.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku