Güncel

KIRŞEHİR KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNE TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ

KIRŞEHİR KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNE TEMEL AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ VERİLDİ

21 Kasım 2018 07:11
-A

+A


İl AFAD Müdürlüğünce Kırşehir Koleji Öğrencilerine, temel afet bilinci eğitimi verildi.Eğitimde, yapısal ve yapısal olmayan riskler, bunları azaltmanın yolları, afet öncesi buluşma alanlarının belirlenmesi, afetlerden sonra ilk 72 saatte kendi kendimize yetebilmemiz için, ihtiyaç malzemelerimizden oluşan afet çantasını hazırlamanın önemi, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için alınması gereken tedbirler detaylı olarak ele alınmıştır.
Afetlere karşı mücadelenin en önemli basamağı bilinçli bir topluma sahip olmaktır. Bilinçli bir toplum olmanın temel taşlarından biri ise erken yaşlardan itibaren eğitimler verilmesidir. Temel afet bilinci eğitimini almış, acil durumlara karşı yapması ve yapmaması gerekenleri bilen bilinçli bir nesil yetiştirmek öncelikli hedeflerimiz arasındadır.
Kırşehir AFAD olarak, ilimiz ve ilçelerimizde devam eden eğitim faaliyetleriyle okulları, iş yerlerini ve halkımızı muhtemel afetlere karşı hazır ve bilinçli hale getirmek istiyoruz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku