Güncel

Kırşehir MEM'de Vefa Sosyal Destek Grubu Çalışmaları Devam Ediyor

Kırşehir MEM'de Vefa Sosyal Destek Grubu Çalışmaları Devam Ediyor

11 Nisan 2020 15:41
-A

+A

        Kırşehir'de Covit-19 karşı 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olanların temel ihtiyaçlarının karşılanması için oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grupları" çalışmalarına devam ediyor. Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personelleri de "Vefa Sosyal Destek Gruplarına" katılarak yaşlılara hizmet veriyor. "Vefa Sosyal Destek Grupları"nda İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürleri, öğretmenler ve destek personelleri etkin bir şekilde görev alarak bu yardımlaşmayı sağlıyorlar.
        Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle İçişleri Bakanlığı tarafından Kırşehir Valiliği koordinesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu, Korona virüs tedbirleri kapsamında 81 il Valiliğe gönderilen genelgeyle 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların sokağa çıkmalarının kısıtlanmasının ardından bu durumda olan ve tek başına yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için hizmet vermeye devam ediliyor.
   Kırşehir'de Covit-19 karşı 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olanların temel ihtiyaçlarının karşılanması için oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grupları"nda İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürleri, öğretmenler ve destek personelleri etkin bir şekilde görev alarak bu yardımlaşmayı sağlıyorlar.Faaliyetler2 haftalık periyotlar halinde dönüşüm yapılarak düzenleniyor ve her bir grupta 10 okul müdürü ile 6 öğretmen bulunuyor. 
          Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz,  "Kırşehir Vefa Sosyal Destek Grubu,risk grubunda olan ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor. Sosyal görev bilinciyle sahada aktif rol oynayan İl Milli Eğitim Müdürlüğü okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve destek personellerimiz ile diğer gönüllü tüm ekibe teşekkür ediyorum." ifadelerinde bulundu.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku