Güncel

Kırşehir Memleket ve Yeni Kırşehir Yeşilyurt Gazeteleri İmtiyaz Sahibi Murat Sürmeli: ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum

Kırşehir Memleket ve Yeni Kırşehir Yeşilyurt Gazeteleri İmtiyaz Sahibi Murat Sürmeli:  ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum

22 Nisan 2020 16:40
-A

+A

      Kırşehir Memleket ve Yeni Kırşehir Yeşilyurt Gazeteleri İmtiyaz Sahibi Murat Sürmeli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile bir mesaj yayımladı. "Korona Virüs nedeni ile yurt genelinde etkinlikler iptal edildi. Maalesef çocuklarımız korona virüsten dolayı bu yıl bayramını evlerinde geçirecek. Bu günleri de atlatacağız, yarınımızın en büyük güvencesi olan çocuklarımızın bayramını kutluyorum" ifadelerinde bulunan Murat Sürmeli mesajına şöyle devam etti:
       " Türk Milletinin kendi temsilcilerini bir araya toplayarak oluşturduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk Milletinin azim ve kararını ortaya koymuş, bağımsızlığa doğru gidilen yolda tüm düşünceler TBMM çatısı altında ele alınarak hayata geçirilmiştir.23 Nisan 1920 tarihi bu açıdan bakıldığında, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından birini oluşturmaktadır. Milli egemenliğin ilan edildiği bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edildi. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN izinde toplumumuzun her alandaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, çağdaş düşünceli insanlar olarak yetişmesi için ve çocuklarımızın barış ve huzur içinde yaşayacağı bir Ülke bırakmak için çalışmaktan bir an bile vazgeçmeyeceğiz.
Dünyada çocuklara armağan edilmiş ilk ve tek ‘bayram’ olan bu günde; kalplerindeki masumiyeti gözlerindeki ışıkla bugünümüzü ve yarınımızı aydınlatan çocuklarımızın sağlıklı bir aile ve toplum yapısı içinde büyümelerini temenni ediyorum. Milletimizin ve tüm dünya çocuklarının ‘Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku