Güncel

KIRŞEHİR MEMUR-SEN İL TEMSİLCİSİ FATİH MEHMET YAVUZ'UN AHİLİK HAFTASI MESAJI

KIRŞEHİR MEMUR-SEN İL TEMSİLCİSİ  FATİH MEHMET YAVUZ'UN AHİLİK HAFTASI MESAJI

Okunma: 156

14 Eylül 2021 16:11
-A

+A

Kırşehir Memur-Sen İl Temsilcisi  Fatih Mehmet Yavuz Ahilik Haftası Mesajı yayınladı.

Milletimizin bu değerlere sahip çıkacağına, yaşatacağına ve diğer toplumlara örnek olacağına inanıyorum diyen Fatih Mehmet Yavuz Ahilik Haftası’nı kutluyor; birlik, beraberlik ve dayanışmamızın her daim devam etmesini temenni ediyorum diyerek sözlerini noktaladı.
Kırşehir Memur-Sen İl Temsilcisi  Fatih Mehmet Yavuz yayınladığı Ahilik Haftası mesajında:
"Kardeşlik” anlamına gelen Ahilik, ticaret ile ahlâkı buluşturan bir hayat düsturudur. Ahi, vicdanıyla davranan,  helalinden kazanan, yerinde ve yeterince harcayan, ölçü ve tartıya çok dikkat eden, hak gözeten, yararlı şeyler üretip topluma sunan insandır.
Temelleri 13. Yüzyılda Ahi Evran tarafından Anadolu’da atılan Ahilik Teşkilatı; Türk insanının mesleğini, sanatını mertlik, dayanışma ve güzel ahlak ile bütünleştiren, milli birlik ve bütünlük anlayışıyla asırlar boyu toplumda düzeni sağlayan, üretici-tüketici ilişkisini en iyi şekilde düzenlemeyi amaç edinen kültürel, sosyal ve ekonomik bir oluşumdur.
İş hayatında başarıyı; eğitime, çalışmaya, alın terine, dayanışmaya, fırsat eşitliğine, dürüstlüğe ve iyi bir meslek ahlakına dayandıran Ahiliğin, çağdaş uygarlığın bugün kabul ettiği değerlere asırlar önce ulaşması dikkate değerdir.
Milletimizin bu değerlere sahip çıkacağına, yaşatacağına ve diğer toplumlara örnek olacağına inanıyorum.
Bu vesileyle, başta esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyor; birlik, beraberlik ve dayanışmamızın her daim devam etmesini temenni ediyorum" dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku