Güncel

Kırşehir MHP Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Onur Köksal; “KIRŞEHİR’İN YAŞAM ŞARTINI DEĞİŞTİRECEĞİZ”

Kırşehir MHP Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Onur Köksal; “KIRŞEHİR’İN YAŞAM ŞARTINI DEĞİŞTİRECEĞİZ”

13 Mart 2019 07:44
-A

+A


Kırşehir MHP Belediye Başkan Adayı Doç.Dr. Onur Köksal;seçim sürecine sayılı günler kala çalmadık kapı , sıkmadık el bırakmayarak gönülleri fed ederek gittikçe artan desteği ile projelerini tanıtarak Kırşehir’in geleceği için yapılan çalışmaları  ev kadınlarından , esnafına ,üreticisinden tüketicisine kadar  herkesin çalışıp kazana bileceği  projelerin tanıtımına devam ederken, hassasiyetle üzerinde durduğu ev kadınlarına yönelik projesi özelikle ev hanımlarının yüzünü güldürdü.Doç.Dr Onur Köksal;”dar gelirli iş arayıpta bulamayan ve şartları el vermeyen  hanımlara büyük destek ile geliyorum”dedi.Ev hanımlarına ev de oturdukları yerde kendi geçim kaynaklarını sağlayacağız, ev ekonomisine katkı sağlarken kendi ayakları üzerinde durup   evinden kopmadan , küçük çocuğum var çalışamam  diyen kadınlarımıza  büyük olanaklar sağlayacağız.
Doç.Dr. Onur Köksal;ev hanımlarımıza ununu vereceğiz ,yumurtasını da vereceğiz ve diyeceğiz ki bize ayda 50 kilo veya 100 kilo erişte kesimi yapacaksın. Bu yapılan erişte belediyenin hijyenik laboratuvarından geçip fabrikalara paketlenip satışa sunulacak bu çalışmada hem ev hanımları kazanacak hemde  şehrimize katkı olarak dönüş sağlanacaktır.
Köksal;Dahası var ve kadınlarımıza yönelik kurslar açılacak.
KADINLARA YÖNELİK KURSLAR
Ekonomik kalkınmanın teşvik edilmesi
Eğitim fırsatlarını yakalayamamış, meslek olmayan, sosyal refahtan yoksun, özellikle mağdur kadınların eğitim programlarıyla meslek edinmesini sağlamak Sosyal alt yapıyı oluşturmak, bölgenin eğitim ve sosyal yaşam kalitesini geliştirmek.
18-45 yaş arası işsiz ve işgücüne dahil olmayan kadınlarımızı alanında mesleki eğitimler verilerek, nitelikli ara elemanlar yetiştirmek ve yetişen kursiyerlerin istihdamının sağlamak. İşsizliğin çözülmesi, sosyal bunalımın ortadan kaldırılması ve refah yaşam sağlanması.
Eğitim merkezinin oluşturulması sürdürülebilirliğinin sağlanması.
HANIMLAR LOKALİ
Bölgede yaşayan bayanların taleplerini göz önüne alarak kursları planlamak Hanımlara Yönelik kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunmak Hanımlara Yönelik kültür ve sanat gezileri düzenlemek
Sosyal, kültürel vb konularda organizasyonlar ve kutlama programları yapmak,
Maddi imkânı yetersiz hanımları Belediyenin bu konudaki hizmetlerinden yararlandırmak üzere yönlendirmek
Engelli bireylerin her alanda başarılı olması ve toplumda eşit birer birey olarak görülmesi gerektiğini dile getiren Doç.Dr. Onur Köksal engelli vatandaşların hayatlarındaki zorlukları aşıp yaşam şartlarını  değiştirmeğiz” dedi.
Doç.Dr. Onur Köksal;” Günümüzün yaşam koşulları nedeniyle iş hayatında aktif olarak yer alan kadınların sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Ve bu kadınların arasında çocuk sahibi olanların ne kadar fazla olduğunu hepimiz biliyoruz! Evet, anne olan pek çok kadın doğumdan birkaç ay sonra iş hayatına geri dönüyor ya da geri dönmek zorunda kalıyor. Bizler çalışan annelerimiz için büyük kolaylık sağlayan kariyer yapar iken çocuklarını geleceğe  hazırlar iken onlara kolaylık sağlayan projemizle geliyoruz” 
2 İLE 5 YAŞ ARASI ÇOCKLAR KREŞİ (ÇALIŞAN ANNELER İÇİN)
Çocukların sevgi, şefkat içerisinde, sağlık kurallarına uygun bir ortam içinde yaşama, yetişme ve gelişmelerinin sağlamak. Çalışan ailelere sosyal ve maddi anlamda destek sağlamak Çocukların zihinsel, ruhsal, sosyal ve fiziksel gelişmelerini sağlamak. Eğitim programını çocukların yaş gruplarına göre uygulatmak, değerlendirmek ve gerekli önerilerde bulunarak ailelere yardımcı olmak. Çocuğun gelişimi ve eğitimi hususunda ailelerle temasa geçerek gerekli önerilerde bulunmak ve ailelerin mutlu olmasını sağlamak. Çocukların beslenme ve temizliklerinin sağlıklı bir biçimde yerine getirilmesini sağlayarak vatandaşlara çözüm üretmek. Aileler ile çocuklar arasında bağ kurmak şehir kültürünü yaşam kültürünü anlatmak ailelere gerekli konularda seminer eğitim vermek.
ENGELLİ VATANDAŞLAR LOKALİ
Engelli ve yaşlı bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak
Yaşam şartlarını daha sosyal hale getirmek
Birbirleri ile daha rahat iletişim kurarak sorun ve sıkıntılarına daha kolay yardımcı olmak Yaşam standartlarını en iyi hale getirecek platformlarda kendilerini temsil etmelerini sağlamak Sorunlarını en kolay şekilde çözümlemek ve yaşam standartlarını iyileştirmek.
Hizmetler aracılığıyla yaşlıların sosyal, kültürel, beslenme, sağlık, eğitim ve ekonomik bakımından desteklenmesi, problemlerin çözümünde rehberlik edilmesi ve her türlü ihtiyaçların karşılanması
Doç.Dr. Onur Köksal;Sadece kışın değil her zaman ve her mevsimde yardıma muhtaç olan bu hayvanlar için neler yapılabilir ve insanların hayvan sevgisini ve duyarlılığını artırmak için sokak hayvanları eksikleri tamamlayacağız.
SOKAK HAYVANLARI
Sokak hayvanlarımıza sahip çıkma ve onlara daha uygun şartlarda yaşama imkanını sağlamak. Sokak hayvanlarının her türlü ihtiyacını karşılamak, sokak hayvanlarımızın bakımı ve tedavisini yapmak Çocuklara sokak hayvanları koruma bilinci aşılanacak. Hayvanların serbest gezi alanlarının olduğu alan bölge yavrulu hayvanlar ayrı bir bölümde tutulacak ve diğer büyük hayvanların arasında ezilmelerinin önüne geçilecek. Kedi ve köpek pansiyonunun bulunacağı tesiste ayrıca eğitim çalışmalarının yapılacağı eğitim salonu olacak.
Sokak hayvanlarının sahiplendirileceği komplekste sokak hayvanları ile vakit geçirmek isteyen vatandaşlara bu imkan da sağlanacak.
Doç.Dr. Onur Köksal;” Yaşlılık, hayattan el etek çekmek demek değildir. Yaşlılık yaş almaktır sadece. Yaşadıklarına yeni deneyimler ve yeni yıllar eklemektir ve bizler yaşlılarımıza özel mekan ve çalışmalarımızla geliyoruz”.
AKSAKALLILAR İHTİYARLAR ODASI
Köksal;”60 yaş ve üzeri Yaşlıların dışlanmayacağı sosyal alan sağlanması Birbirleri ile olan bağlarının güçlendirileceği Kendilerini hayatta önemsendiği ve değerli kılındığı. Güzel ve kolay vakit geçirebildikleri ve tecrübelerinden faydalanılabilecek değerlerin oluşturulacağı mekanlar. Hizmetler aracılığıyla yaşlıların sosyal, kültürel, beslenme, sağlık, eğitim ve ekonomik bakımından desteklenmesi, problemlerin çözümünde rehberlik edilmesi ve her türlü ihtiyaçların karşılanması eli öpülesi yaşlılarımızın yanındayız” dedi.
Köksal; Ülkemizin kalkınmasında ve ekonomimizde büyük katkı sağlayan çiftçilerimiz gerekli desteği alamadığı gibi ilğiyi de göremiyor ,çiftçilerimizin bölgesel ürünlerinden haberdar etmek için ve her daim çiftçimizin yanında olmak için çalışmalarımızda büyük destek sağlayarak her daim yanlarında olacağız.
ÇİFTÇİ YARDIMLAŞMA VE BULUŞMA LOKALİ
 Üreten çiftçileri buluşturmak Gerekli seminer ve eğitimlerin sağlamak. Üretilecek bölgesel ürünlerden haberdar etmek
Gerekli şartları oluşturarak belediye öncülüğünde ekim alanları oluşmasını ve tarım borsası ile iletişimi sağlamak Gerekli haller oluşturularak ;yönetimle çiftçilerimize eksikleri yönünde destek sağlamak gelişen tarım haberleri ile çiftçilerimizi anında buluşturmak.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku