Sıcak Haber
 TEŞEKKÜRLER...

TEŞEKKÜRLER...

Güncel

Kırşehir Müzesi ve Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi Personeline Afet Farkındalık Eğitimi Verildi

Kırşehir Müzesi ve Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi Personeline Afet Farkındalık Eğitimi Verildi

Okunma: 281

11 Eylül 2021 16:41
-A

+A

Kırşehir Müzesi ve Kaman  Kalehöyük  Arkeoloji  Müzesi  Müdürlükleri  Personeline, “2021 Afet Eğitim Yılı” etkinliklerimiz kapsamında afet farkındalık eğitimi verildi.
Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi Personeline çevrimiçi ve Kırşehir Müzesi Personeline yüz yüze gerçekleştirilen afet farkındalık eğitiminde; başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranış şekilleri,  afet ve acil durum anında ilk 6 saatin önemi, yaşam çevremizdeki riskler, afet sigortası, bina güvenliği, barınma ve toplanma alanları, deprem, yangın, çığ, heyelan, sel, gönüllülük sistemi,  afet ve acil durum planı, afet ve acil durum çantası konuları anlatılmıştır.
Teknolojik gelişmelere paralel olarak günümüzde silah ve silah sistemlerinin güç ve yetenekleri de artmış bulunmaktadır. Bunun doğal sonucu olarak cephe ve sınır gibi kavramlar bütünü ile ortadan kalkmış, tüm yurt ve sivil halk saldırı alanı içine girmiş ve sığınak yapımı da önem kazanmıştır. Bu nedenle eğitimde sığınaklar konusu da anlatılmıştır.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku