Güncel

Kırşehir Sağlık-Sen'den, Başkan Durmuş'a ziyaret

Kırşehir Sağlık-Sen'den, Başkan Durmuş'a ziyaret

Okunma: 656

3 Aralık 2020 16:03
-A

+A

       Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş'a Kırşehir Sağlık Sen yönetimi ziyaret gerçekleştirdi.
       Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan, Yönetim Kurulu Üyesi Recep Kadir Turpçu ve Erdal Sevimli ile birlikte Başkan Durmuş'u makamında ziyaret ettiler.
Ziyarette eşit olmayan döner sermayenin iyileştirilmesi ve sorunun çözülmesi için girişimlerde bulunulmasının yanı sıra pandemi sürecinde sahada görevli tüm sağlık çalışanlarının sıkıntılarını dile getirildi.
Başkan Yücesan, "Sağlık kahramanlarının yüklerinin giderek artması ve derinleşen sorunlar için yapılacak iyileştirme adımları hakkında birçok sıkıntıyı çözüme kavuşturduk ve çözmeye devam edeceğiz." dedi.
        Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ilimizi ziyaret ederek ilimiz sağlık çalışanlarının talep ve sorunlarını dinlemişti. Ayrıca hastanemiz ameliyathanesinde görevli sağlık çalışanlarının skopi ile ilgili sorunu Sağlık-Sen Şube Başkanlığının girişimleri ile kurum idarecileri tarafından çözüme kavuşturulmuştu.
        Döner sermaye konusunda çalışmalarına devam eden Başkan Durmuş geçmiş dönemde yaptığı açıklamasında, "Bugün döner sermaye bizim en önemli sorunumuz. Döner sermayedeki adaletsizlik artık insanların canına tak etmiş. Verilmeyen paralardan şikayetimiz yok. Ücretlerin az olmasından da şikayetimiz yok. Ama siz belli bir ücret dağıtıyor ve bunun içerisinde adaleti sağlayamıyorsanız bizim buna itirazımız var. İnsanların vicdanlarındaki adalet duygusunu sarsarsanız başarılı olamazsınız. Biz döner sermayeyle alakalı çalışmalar yaptık. Bakanlığımızın bütün yetkililerinin önlerine bu çalışmaları koyduk. Döner sermaye yönetmeliğinde hekim, hekim dışı personelin havuzu mutlaka ayrılmalı. Bir tarafta performans üreten bir kesim var, bir tarafta performans üretmeyen ama performans üreten doktorun üretmiş olduğu performansa göre ücret alan bir sağlık çalışanı grubu var. Sağlık çalışanları kamu adına hizmet veriyor. Kamu adına hizmet verdiğimiz bir yerde hastanenin gelirine bağlı olarak bir ücret politikasının belirlenmesi doğru bir şey değil. Bunu yaptığınız sürece çalışanların içerisinde adaleti sağlayamazsınız." ifadelerine yer verdi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku