Güncel

Kırşehir Şehit Dr. Ulucan Dayan İlköğretim Okulu'nda, Milli Duygu ve Vatan Sevgisi işlendi

Kırşehir Şehit Dr. Ulucan Dayan İlköğretim Okulu'nda, Milli Duygu ve Vatan Sevgisi işlendi

Okunma: 481

10 Kasım 2020 16:52
-A

+A

        Kırşehir Şehit Dr. Ulucan Dayan İlköğretim Okulu, Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü, ebediyete intikal edişinin 82. yıl dönümünde saygı, minnet ve özlemle andı.
        Kırşehir Şehit Dr. Ulucan Dayan İlköğretim Okulu öğrencileri 10 Kasım Atatürk'ü Anma Etkinlikleri kapsamında hazırladıkları program ile büyük beğeni topladı. Program kapsamında şiirler okuyarak şarkı söyleyen minikler gönüllerince eğlendiler.
Kırşehir Şehit Dr. Ulucan Dayan İlköğretim Okulu 2A Sınıfı Öğretmeni Zeynep Ata, öğrencileri ile birlikte milli duyguları ve vatan sevgisini pekiştirmek için çalışmalar yaptı.
         Okul Müdürü Yüksel Kurt'un destek ve katkıları ile merkez okullar dışında da ücra yerdeki Şehit Dr. Ulucan Dayan İlköğretim Okulu faaliyetlerinin olduğunu ve etkinliklerinin devam edeceğini dile getiren Öğretme Ata, okul çalışmalarının süreceğini belirtti.
10 Kasım ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili çeşitli etkinlikler düzenleyerek okulun faaliyetlerini gündeme taşıyan ve öğrencilerini Atatürk sevgisi ile geleceğe hazırlayan Öğretmen Ata, milli bayramlarda yapılan çalışmalar ile takdir topladı.
Veliler ile büyük bir özveri ile gerçekleşen çalışmalarda katılım sağlayan velilere desteklerinden dolayı teşekkür eden Öğretmen Ata,  "Bu sadece bir öğretmen çalışması olmadı, aynı zamanda öğretmen, veli ve öğrenci çalışması oldu" ifadesinde bulunarak, severek ve isteyerek yapılan bu etkinliklerde velilerin ve öğrencilerinde görüşlerini alarak çok güzel bir çalışma gerçekleştirdiklerini dile getirdi.
HER ÇOCUK BİRAZ ATATÜRK'tür...
       "Amacım öğrencilerimizde milli duyguların daha da pekişmesi, canlandırılması, anlaşılmaya çalışılması, özellikle Atatürk sevgisini, vatan, millet sevgisini, şehite saygıyı öğretmeye çalışmak." diyen Öğretmen Ata; "Her çocuk biraz Atatürk'tür" sözü dahilinde Atatürk'ün vasıflarını taşıyan çocuklar yetiştirmek istiyorum. Benim hedef noktam tam da bu ... Kendine güvenen, kendini ifade edebilen, kendi düşüncelerini özgürce dile getirebilen ve Atatürk'ü anlayabilen öğrenciler yetiştirebilmek .... Sadece törenlerde bayrak sallayan değil, o bayrağı o gün neden salladığını bilen, o şiiri neden okuduğunu ve o şiirin anlamını anlayabilen öğrenci yetiştirebilmek benim amacım...Bu Milli Bayramlarımızda bizler için vesile..." dedi.
         Görevini ve öğrencilerini seven Öğretmen Ata; "Çalışma hayatımda 25. yılımı tamamladım ve emekliliğim geldi ama emekli olamıyorum, öğrencilerimden ve emekli olmamı istemeyen velilerimden dolayı emekli olamıyorum. Öncelikle ülkesine, sonra ailesine ve sonrada kendisine faydalı olan birey yetiştirmeye devam edeceğim. Kendi yaşadığı vatanın kıymetini bilen, kurtarıcısı Atatürk'ü bilen çocuklar yetiştirebilmek en büyük gayemiz, bu milli bayramlarda da yapmaya çalıştığımız, çocuklara hissettirmeye çalıştığımız ve kalplerine kazımaya çalıştığımız da aslında budur... " dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku