Güncel

Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin: "Sorun küresel ama müdafaamız ulusal olacak..."

Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin: "Sorun küresel ama müdafaamız ulusal olacak..."

14 Mart 2020 16:25
-A

+A


Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin okulların tatile girmesinin ardından servis esnafının durumunu değerlendiren bir basın açıklaması yaptı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitim ve öğretime corona virüsü nedeniyle ara verildiğini açıkladı. Bakan Selçuk öğrencilerin uzaktan eğitime tabi tutulacağını bildirerek, "Küresel ölçekte etkili olan virüs konusuna MEB olarak okullarımızda aldığımız tedbirlerin teknik ayrıntıları var. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin sağlığı için ülke genelindeki okullarımızın 16 Mart'tan 2 hafta süreyle 30 Mart'a kadar tatil edilmesi kararlaştırılmıştır." açıklamasında bulundu.
Kırşehir'de okulların tatil edilmesinin ardından Kırşehir servisçi esnafı mağdur oldu. Ülkenin zor bir sınavdan geçtiğini ifade eden Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin bir basın açıklaması  yaptı. Yaşanan süreçte servisçilerin de mağdur olmaması için gerekli girişimlerin yapılması gerekliliğini ifade eden Başkan Tekin mağdur olan servisçilerin de hakları göz ardı edilmemeli dedi.
"ESNAF KİLİT TAŞI MADUR ETMEYELİM"
"Cumhurbaşkanımızın dediği gibi sorun küresel ama mücadelemiz ulusal olacak." diyen Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin okulların tatil olası nedeni ile servisçi esnafının mağdur olacağını dile getirerek şöyle dedi:
"Devletimizin aldığı karar ile okullar bir hafta süre ile tatil edildi ve akabinde bir hafta uzaktan eğitim ile iki haftaya uzatıldı. Sonucun ne olacağını tam olarak tahmin edemiyoruz. Verilen karara tabii ki uyacağız ama bu durum maalesef servisçi esnaflarımızı mağdur edecek. Bu yüzden özellikle velilerimizden istirhamımız servis ücretleri hususunda duyarlı olmalarıdır. Esnafımız ayın 15'inde servis ücretlerini talep eder ve veliler ödemelerini yapar.Bu durumda okullar tatil ve esnaf öğrencilere ücret için sunulan zarfları dağıtamayacak. Bu durum esnafımızı sıkıntıya düşürecek ve esnafımız mağdur olacak. Velilerimizden özellikle şoförlerimiz ile iletişime geçerek servis ücreti konusunda yardımcı ve duyarlı olmalarını rica ediyoruz. Böylelikle esnafımızın mağduriyeti bir nebze de olsa giderilmiş olacak. Esnaf Kırşehir'in kilit taşı umarız mağduriyetimiz veliler tarafından anlaşılır."
ÖZEL OKULLARA ÇAĞRI...
Özel okullarımıza öğrenci taşıyan esnafımızda mağdur durumda. Özel okullara gün bazında yevmiye karşılığı anlaşma ile öğrenci götüren esnafın mağduriyetini karşılamak için yevmiyelerin gün bazında yüzde ellisi olmak üzere servisçi esnafımıza verilmesini talep ediyoruz. Özel okullardan ricamız esnafımıza destek çıkılmasıdır.
KREDİ ERTELENMESİ VE FAİZSİZ KREDİ DESTEĞİ BEKLİYORUZ...
Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin yapmış olduğu basın toplantısında Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan'a çağrıda bulundu. Kredi ertelenmesi ve Faizsiz kredi desteği beklediklerini ifade eden Başkan Tekin, konu ile alakalı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk'ün ilgileneceğini vurgulayarak kredi ertelemesi ve bankalardan faizsiz kredi desteği beklediklerini belirterek içinde bulundukları bu sürecin nasıl işleyeceğini ve neler getireceğini tahmin edemedikleri hususunda Kredi ertelenmesi ve Faizsiz kredi desteği istediklerini belirtti.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku