Güncel

Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan: ” 3 MAYIS Türk Milleti’nin öz evlatlarının, Türklük ateşini harladığı bir gündür"

Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan:  ” 3 MAYIS Türk Milleti’nin öz evlatlarının, Türklük ateşini harladığı bir gündür"

2 Mayıs 2020 14:38
-A

+A

       Yönetim Kurulu Adına Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ dolayısı ile bir basın açıklaması yaptı. Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan yapmış olduğu açılamada şunları kaydetti: 
        "3 Mayıs, Türk ve Türklük üzerine kurulan kumpasların talan edildiği,  Türkçülük–Turancılık bayrağının göndere çekildiği, ızdırabın şerbettir diye göz kırpmadan içilmeye başlandığı, “yürü deyince dağları yürüten, Dur! deyince, kalpleri durduran” Türk Milleti’nin öz evlatlarının, Türklük ateşini harladığı bayramlaşmış bir gündür.
        Yeryüzünün kağanı Tanrı Kutu Mete’nin, kılıcının ucu Avrupa’nın en ücra köşesine kadar uzanan Attila’nın Türk adını devletleştiren Bumin Kağan’ın Cihan Hâkimiyeti Mefkûresine, soluksuz ulaşmaya çalışan İstemi Yabgu’nun esareti kalbinden hançerleyen İlteriş Kağan’ın yurt açan Sultan Alparslan’ın, Çağrı Bey’in, Tuğrul Bey’in, Karamanoğlu Mehmet Bey’in, Söğüt’ü çınarlaştıran Osman Bey’in, karadan gemiler yürüten Sultan Mehmet Han’ın, Yıldırım gibi esen Bayezit Han’ın, fillere komut veren Timur’un Türkçülük fikrini sistemleştirme gayretine malik; Ağaoğlu Ahmet Bey’in, Yusuf Akçura’nın, Gaspıralı İsmail Bey’in, Ziya Gökalp’ın, Turan ordularının yiğit kumandanı kahraman Enver Paşa’nın, “Yaradılışımda bir fevkaladelik varsa o da Türk olarak dünyaya gelmemdir” diyerek, her bir yanı düşmanla çevrilmiş cennet vatan Türkiye’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşı yiğitlerin, Türklüğün  boynu bükük davasına ömrünü veren başbuğ Alparslan Türkeş’in Türkçülük mücadelesini hayatının tamamına yansıtan, serden geçmenin ne demek olduğunu öğrendiğimiz Atsız Bey’in ve her Türk milliyetçisinin ruhunda hoyratça at koşturan Kür-şad’ın şad oldukları gündür 3 Mayıs.
        Unutulmamalıdır ki mazisi kahramanlık destanlarıyla süslenmiş olan Büyük Türk milletinin ati’sinin karanlıkta kalma ihtimali olamaz. Doğu Türkistan, Karabağ,   Musul-Kerkük ve azatlık bekleyen son Türk beldesinin kurtuluşuna dek, “şahadet şerbettir er kişiye” düsturuyla savaşacağız. 3 Mayıs ruhunu kaybetmeden, Yüksek Türk Kültürü ve Medeniyetiyle, ya “dünyayı Türkleştireceğiz”, ya da “dünyaya hükmedeceğiz”.
        Bu duygu ve düşüncelerle Kırşehir Türk Ocakları Şubesi olarak, Türklük bayrağını her türlü fırtınaya karşı dalgalandırmayı kendilerine hayat felsefesi edinmiş ülkü devleri, başta Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk ve Başbuğ Alparslan Türkeş olmak üzere Nihal Atsız ve daha birçok Türk milliyetçisini rahmet ve minnetle anıyoruz.
Tüm Türk Dünyasının ve Yüce Türk Milletinin 3 Mayıs Türkçülük Bayramı Kutlu olsun.
Ne mutlu Türküm diyene… "
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku