Güncel

Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman DOĞAN ; “ YAZILAN İSTİKLAL MARŞI, MİLLETİMİZİN YÜCELİĞİNİ VE BAYRAĞIMIZIN KUTSALLIĞINI EN GÜZEL ŞEKİLDE ANLATMAKTADIR”

Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman DOĞAN ; “ YAZILAN İSTİKLAL MARŞI, MİLLETİMİZİN YÜCELİĞİNİ VE BAYRAĞIMIZIN KUTSALLIĞINI EN GÜZEL ŞEKİLDE ANLATMAKTADIR”

13 Mart 2019 07:39
-A

+A


Aziz vatanımızı işgal eden düşmanlara karşı verdiğimiz Millî Mücadele yıllarındaki ruh, ülkemizin zaferinin bağımsızlık ve Cumhuriyetle taçlanmasını sağladı. Kahraman Türk Milleti gösterdiği mücadele azmiyle dünyada haksızlığa uğrayan, sömürülen ve ezilen uluslara örnek oldu. Bu şuurla yazılan İstiklal Marşı, milletimizin yüceliğini ve bayrağımızın kutsallığını en güzel şekilde anlatmaktadır. Öyle ki, ebediyen göklerde dalgalanacak olan şanlı bayrağımız gibi, bağımsızlığımızın, hürriyetimizin simgesi, milletçe bir arada olabilmemizin, birlik beraberliğimizin çimentosu olmuştur. İşte tüm bu nedenlerden dolayıdır ki, Millî Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem mısralarıyla ebedileştirdiği bu destanı anlatan İstiklal Marşımızı özellikle gençlerimizin çok iyi özümsemesini sağlamalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle Kırşehir Türk Ocakları Şubesi olarak İstiklal Marşımızın TBMM'de kabul edilişini en içten duygularla kutlarken, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün İstiklal Kahramanlarımızı bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz.
Ne Mutlu TÜRKÜM diyene.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku