Güncel

Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman DOĞAN: "İstiklal kahramanlarımızı şükran ve rahmetle anıyorum"

Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman DOĞAN: "İstiklal kahramanlarımızı şükran ve rahmetle anıyorum"

12 Mart 2020 16:56
-A

+A

Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman DOĞAN, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeni ile bir mesaj yayımladı.  Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman DOĞAN yayımlamış olduğu mesajında şunları kaydetti:
            "Aziz vatanımızı işgal eden düşmanlara karşı verdiğimiz milli mücadele yıllarındaki ruh, ülkemizin zaferinin bağımsızlık ve Cumhuriyetle taçlanmasını sağladı. Kahraman Türk Milleti gösterdiği mücadele azmiyle dünyada haksızlığa uğrayan, sömürülen ve ezilen uluslara örnek oldu. Bu şuurla yazılan İstiklal Marşı, milletimizin yüceliğini ve bayrağımızın kutsallığını en güzel şekilde anlatmaktadır. Öyle ki, ebediyen göklerde dalgalanacak olan şanlı bayrağımız gibi, bağımsızlığımızın, hürriyetimizin simgesi, milletçe bir arada olabilmemizin, birlik beraberliğimizin çimentosu olmuştur.İşte tüm bu nedenlerden dolayıdır ki, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem mısralarıyla ebedileştirdiği bu destanı anlatan İstiklal Marşımızı özellikle gençlerimizin çok iyi özümsemesini sağlamalıyız.
          Bu duygu ve düşüncelerle Kırşehir Türk Ocakları Şubesi olarak İstiklal Marşımızın TBMM'de kabul edilişini en içten duygularla kutlarken, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün İstiklal kahramanlarımızı bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Ne mutlu Türküm diyene. "

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku