Genel

Kırşehir Türk Ocaklarında Başkan Doğan güven tazeledi

Kırşehir Türk Ocaklarında Başkan Doğan güven tazeledi

Okunma: 537

22 Mart 2021 14:15
-A

+A

- Kırşehir Türk Ocakları Şubesinde Seçim heyecanı

Türk Ocakları Kırşehir Şube Başkanı Süleyman Doğan, tek liste ile gidilen seçimde güven tazeledi.
Neşet Ertaş Kültür Merkezi Aşık Sait Konferans Salonu'nda Doğan'ın tek aday olduğu olağan genel kurul toplantısına 235 üyeden 138'i katıldı. Divan Başkanlığını Mehmet Gündüz'ün yaptığı genel kurulda, yönetim faaliyet ve denetleme raporları oylamaya sunularak kabul edildi. Genel kurula katılan üyelerin tamamının oyunu alan Doğan yaptığı konuşmada; büyük bir aile olarak birlik beraberlik içerisinde faaliyetler gerçekleştirdiklerini ve şehirde çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.
Başkan Doğan yaptığı konuşmada, “Sayın misafirler, siyasi partilerimizin değerli temsilcileri, üniversitemizin kıymetli idarecileri, Öğretim Üyeleri, Öğretim Görevlileri, Yerel Basınımızın değerli mensupları, muhterem
Türk Ocaklıları;
Şubemiz yönetim kurulu adına teşekkürlerimi arz ederim.
Yapacağımız kongrenin vatanımıza, milletimize, ocağımıza hayırlı olmasını cenabı Mevlâ’dan niyaz ediyorum.
Türk Ocakları, bundan 109 yıl önce Türk milletinin yok edilişinin planlarının yapıldığı bir dönemde, şahsiyet ve milli ülkü sahibi Türk milliyetçileri tarafından kuruldu. O dönemde de, Türk Milliyetçiliği yok sayılıyor, Türk Milleti yok edilmek isteniyordu. Ama bir avuç inançlı insan yılmadı; Milletine ve kendine güvendi. Kıvılcım ateşi yaktı, meşaleyi tutuşturdu. Türk Ocakları doğdu. Bu kutlu doğumdan sonra milletimizin değerlerine, geleceğine göz dikmiş olan Ezeli ve ebedi düşmanlar karşılarında hep Türk Milliyetçilerini buldular. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşında, Sakarya ve İnönü’nde hep bu ruh vardı.
Başta Mustafa Kemal Atatürk  ve silah arkadaşları ile bu mücadelenin fikri temellerini ortaya koyan Türk  Ocaklarının mensuplarını minnet ve saygıyla anıyoruz. Mekânları cennet olsun.
Bu nedenle devir safları sıkılaştırma, nemelazımcılığı bırakma, küçük hesaplardan kurtulma devridir. Türk Ocakları ikbal dağıtmayan, herhangi bir parti için, çalışmayan milleti ile var olmuş bir kuruluş olarak; Millet için çalışılacak yegâne sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Lütfen bu bilinçle ocağımıza, dolayısıyla milletimize, ülkülerimize sahip çıkalım.
Şair diyor ki: Sahipsiz olan vatanın batması haktır,
Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır. Biz de diyoruz ki,
Aziz milletimiz müsterih olsun. Biz Türk Ocaklılar var olduğumuz sürece istikbalimizin parolası olan andımıza sahip olacağız. Yurdumuz semalarından bayrak inmesin, ezan dinmesin, bu millet ebediyete kadar yaşasın diye son ocak tüttüğü, son nefer ayakta kaldığı sürece mücadelemiz devam edecektir.
Ne Mutlu Türküm diyene, saygılarımla…" dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku