Genel

Kırşehir Valiliğinden Duyuru

Kırşehir Valiliğinden Duyuru

Okunma: 1910

30 Temmuz 2021 14:48
-A

+A

Kırşehir Valiliği’nden kademeli normalleşme 3. Etabından itibaren uygulanacak kararları açıklandı. Kırşehir Valiliği’nin açıklamış olduğu kararlarda şu bilgiler yer aldı.

Bilindiği üzere kademeli normalleşme döneminin 3. Etabından itibaren uygulanacak yurda giriş tedbirleri İçişleri Bakanlığımızın 28.06.2021 tarih ve 10582 sayılı genelgesi ile belirlenmiştir.
Bu çerçevede Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal ile Sri Lanka’dan ülkemize uçuşlar durdurulmuş, Afganistan ve Pakistan'dan ülkemize gelenler için ise 10 günlük karantina zorunluluğu getirilmiştir.
Bahse konu genelgeyle ayrıca diğer ülkelerden gelmekle birlikte son 14 gün içerisinde ülkemize uçuşları durdurulan Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal veya Sri Lanka’da bulunduğu anlaşılanlar ile Afganistan veya Pakistan’dan gelenler ya da son on dört günde bu iki ülkeden birinde bulunduğu anlaşılanların Valiliğimizce belirlenmiş karantina yurtlarında veya karantina otellerinde öngörülen sürelerde zorunlu karantinaya tabi tutulmaları kararlaştırılmıştır.
1 Ağustos 2021 tarihinden itibaren yukarıda isimleri sayılan ülkelerden gelenler ile son 14 günde bu ülkelerde bulunduğu anlaşılanlar ücretleri kendileri ödemek koşuluyla Valiliğimizce belirlenen karantina otellerinde konaklatılacaktır.
Kara kapılarımızdan giriş yapanlardan son 14 günde Bangladeş, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan, Nepal, Sri Lanka, Afganistan, ve Pakistan'da bulunduğu anlaşılanlar da ücretleri kendileri tarafından karşılanmak suretiyle Valiliğimizce karantina otellerinde konaklatılacaklardır.
Uygulamanın yukarıda belirtilen çerçeveye uygun şekilde yürütülmesi için her türlü tedbirin alınacağı ve uygulanacağı hususu kamuoyuna saygı ile duyurulur.
KARANTİNA OTELLERİ
Cingöz Resort Otel
Ahievran Mah. Mehmet Ali Yapıcı Blv. No : 22 - 40100 Merkez/Kırşehir
Telefon: (0386) 212 66 40
Konum: https://goo.gl/maps/cDD5fvbFnKKUhPCY6
Grand Terme Hotel
Kuşdilli Mah. Grand Hotel Terme, 1334. Sk. No: 4 - 40100 Merkez/Kırşehir
Telefon: (0386) 214 47 97
Konum: https://goo.gl/maps/mUiSLiH5NQFJ2uQh6
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku