Güncel

Kırşehir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ali Osman Bilgin: "Dünya veteriner hekimler günü kutlu olsun"

Kırşehir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ali Osman Bilgin:  "Dünya veteriner hekimler günü kutlu olsun"

25 Nisan 2020 15:08
-A

+A

       Dünya Veteriner Hekimler Günü; Dünya Veteriner Hekimleri Birliği (WVA) ile Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü’nün (OIE) girişimleri sonucunda her yıl Nisan ayının son Cumartesi günü, o yıl için belirlenen bir tema çerçevesinde kutlanmaktadır.
"Her yıl Nisan ayına denk gelen hayvan dostlarımızın sağlığını koruyan veteriner hekimlerin gününe girmiş bulunuyoruz. Veterinerlik geçmişten günümüze önemini koruyan kutsal mesleklerden biridir." ifadelerine yer veren Kırşehir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ali Osman Bilgin Dünya veteriner hekimler günü nedeni ile mesaj yayımladı. Kırşehir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ali Osman Bilgin mesajında şunlara yer verdi:
          " Dünya çapında her yıl aynı tarihlere denk gelen Dünya Veteriner Hekimler Günü, halk sağlığı ve hayvan sağlığına yapmış oldukları katkıların anılmasını sağlayan gündür. Mesleğimi çok seviyorum. meslektaşlarıma sevgim saygım sonsuz. Çünkü onlar dünyanın en kutsal, en zor mesleğini icra ediyorlar. İnsan, hayvan ve çevre sağlığı ekseninde önemli bir mesleğin mensupları olarak, hekimlik duruşundan ödün vermeden fedakarca çalışmaya devam edeceğiz.  Veteriner hekimlerimize hayvan sağlığı, gıda güvenilirliği ve dolayısıyla insan sağlığına sundukları katkılar nedeniyle teşekkür ediyoruz. Dünya veteriner hekimler gününüz kutlu olsun."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku