Güncel

KIRŞEHİR YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ ÂŞIK SAİD OZANLAR ŞÖLENİ DÜZENLENDİ

KIRŞEHİR YAZARLAR VE ŞAİRLER DERNEĞİ ÂŞIK SAİD OZANLAR ŞÖLENİ DÜZENLENDİ

27 Nisan 2019 07:06
-A

+A

 

Vali İbrahim Akın, KIYŞAD tarafından bu sene 6.’sı düzenlenen Âşık Said Ozanlar Şöleni’ne katıldı.
Kırşehir Yazarlar ve Şairler Derneğince, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen programa Vali  İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, daire müdürleri, KIYŞAD Başkanı Veysel Turgut, Sanatçı Ekrem Çelebi, vatandaşlar, ozanlar ve şairler katıldı.
KIYŞAD Başkanı Veysel Turgut’un selamlama konuşmasının ardından Âşık Said’in torunu Naci Değirmenci yaptığı konuşmada Âşık Said’in hayat hikâyesini anlattı. Ardından ozanlar ve şairler, konuklara şiir ve türkü dinletisi sundu.
Programın sonunda ozan ve şairlere şölene katılımlarından dolayı KIYŞAD tarafından hazırlanan teşekkür belgelerini veren Vali İbrahim Akın, yaptığı konuşmada, ilimizin önemli değerleri olan saz ve söz ustaları Âşık Said, Neşet Ertaş ve tüm ozanlarımızı rahmetle andıklarını söyledi.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu da konuşmasında, ozanlar ve şairleri bir araya getiren böylesine güzel programın hazırlanıp sunulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.
Kırşehirli Sanatçı Ekrem Çelebi’nin de kısa bir konser verdiği program,  Vali Akın ve Belediye Başkanı tarafından ozanlara ve şairlere belgelerinin verilmesi ile sona erdi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku