Güncel

KIRŞEHİRLİ SANATÇIDAN İSTANBUL ADAYI BİNALİ YILDIRIM’A BESTE

KIRŞEHİRLİ SANATÇIDAN İSTANBUL ADAYI BİNALİ YILDIRIM’A BESTE

7 Ocak 2019 07:43
-A

+A


Kırşehirli sanatçı İdris Altuner, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’a beste yaptı. Altuner, yaptığı besteyi TBMM Başkanı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’a seçim çalışmalarında kullanılmak üzere hediye etmek istiyor. 
Yeni yılın ilk bestesini Yıldırım için yaptığını söyleyen sanatçı Altuner, “Erzurum’da doğup Kırşehir’de yaşamanın vermiş olduğu sorumluluk bilinci ile hareket ediyoruz. Çanakkale, Yunus, Sarıkamış, Anadolu, Gül Bank-ı Ahi Evran, 15 Temmuz ve Zeytin Dalı Marşı gibi önemli eserlere imza attık. Bu eserleri Kırşehir’de yaşıyor olmanın verdiği ruhla başardık” dedi. 
'İstanbul adayı Binali Yıldırım’a da ilk hediye bizlerden olsun istedik' diyen Altuner, “Kırşehir, tarihi ve vizyonu ile her zaman Anadolu ,topraklarında büyük önem arz eden bir il. Selçuklular, Osmanlılar ve Anadolu erenlerinin burada olması önemli
Cacabey, Ahi Evran, Yunus Emre gibilerin yanında Muharrem ve Neşet Ertaş gibi insanlarla Kırşehir’in anılıyor olmasının tesadüf olmadığını düşünüyorum. Bizler de bu bilinç ve bu insanların izinden hareketle bu çalışmaları yapıyoruz. Anadolu kültürü ve Kırşehir’in tarihi misyonuna bir nebze de olsa katkı sunmuş oluruz. Binali Yıldırım’a bu eseri hediye ediyoruz, inşallah beğenirler” diye konuştu. 
Bestesi yapılan şiiri hece vezni ile yazdığını belirten Altuner, “Altı dörtlükten oluşan methiyeler dizesi denilebilir. Binali Yıldırım, geçmişten bugüne hangi görevlerde bulunduysa hepsinde başarılı olmuş ve insan üstü bir gayret göstermiştir. Davaya gönül verenler ve sanat camiasının bir neferi olarak dilimizin döndüğü ve sazımızın yettiğince anlatmaya çalıştık. Ulaştırma Bakanlığı, Başbakanlık ve Meclis Başkanlığı sonrasında ise İstanbul adaylığı bizde bu sürece katkı sunalım istedik” ifadelerini kullandı. 
Bestesi yapılan şiir ise şöyle: 
"Ulaştırma, haberleşme 
Bir bakanlık deyip geçme 
Dolu akan bir ser çeşme 
Taştı Binali Yıldırım 
Bu davaya göğüs gerdi 
Onca emek çaba verdi 
Bir milletti onun derdi 
Koştu Binali Yıldırım 
Her dem hakkı söyler sözü 
Doğrudan yanadır özü 
Sever yetimi öksüzü 
Hoştu Binali Yıldırım 
AK Parti bir davaya denk 
Bu kutlu yolda bir ahenk 
Bin yıllık tarihe mihenk 
Muştu Binali Yıldırım 
Kıtaları bağlıyorken 
Gönüllerde çağlıyorken 
Mülteciler ağlıyorken 
Aştı Binali Yıldırım 
Erzincan'dır anayurdu 
Ana bir aslan doğurdu 
Tek kişilik asil ordu 
Baştı Binali Yıldırım 
Baş koydular cümle canla 
Damardaki asil kanla 
Liderleri Erdoğan’la 
Pişti Binali Yıldırım 
Dev projelerle geldi 
Türkiye'min yüzü güldü 
Sonunda Başbakan oldu 
Coştu Binali Yıldırım" 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku