Güncel

KIRŞEHİRLİ YÖNETMEN SALİH KÖKSAL, DEV PROJENİN ARASINDA YER ALDI

KIRŞEHİRLİ YÖNETMEN SALİH KÖKSAL, DEV PROJENİN ARASINDA YER ALDI

Okunma: 268

10 Kasım 2020 16:34
-A

+A

      Kırşehir Mucur ilçesi DOĞUMLU  Yönetmen Salih Köksal, "YENİ BİR SES YARIŞMASI'nda yönetmenliğini üslendi.
5 Kasım 15 Ocak 2021  tarihleri arasında başvuruların  yapılacağı "YENİ BİR SES YARIŞMASI" için kayıtların başladığını bildiren Köksal, YouTube kanalında gerçekleştirilecek olan ses yarışmasında  Kırşehirli olarak  böyle bir projenin içerisinde yer almaktan  duyduğu gururu bildirdi..
       Daha önce de Kırşehir'de çekimleri yapılan "EY YUNUS" Belgeselinde canlandırdığı Molla Kasım  karakterinin yanı sıra projenin sanat yönetmenliği ve yapımcılığını da üstlenen Köksal, büyük alkış toplamıştı
"EY YUNUS “İSİMLİ BELGESELDE  KIRŞEHİR'DE ÇEKİCİLİĞİNİ ÜSTLENMİŞ YUNUS EMRE'NİN HAYATI İLİMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
        Memleket Gazetesi Genel Koordinatörü  Zeliha Karayel'e açıklamada bulunan Köksal ,Memleketim Kırşehir'de "EY YUNUS" adlı belgeselimi geçtiğimiz yılda gerçekleştirmiştik ve  bu proje benim için büyük anlam ve önemi taşımaktadır. Oyunculuğunu ve yönetmenliğini üstelendiğim "EYY YUNUS "adlı belgeselde ki başarıyı bir çok projelerimizde de elde edip memleketim adına,  Kırşehirli olarak  imzamızı atıyoruz ve atmaya da devam edeceğiz.
"YENİ BİR SES YARIŞMASI" ile izleyicilerimizin karşına çıkmanın gurunu yaşıyoruz .Prof. Murat Salim Tokaç,Çiğdem Gürdal,Seza Kırgız,Erol Parlak, Musa Eroğlu,Kemal Aslan,Murat Salih Parlak,Murat Karahan'ında aralarında bulunduğu  jüri üyeleri ile birlikte yürütülecek olan yarışmada 11 ilde seçmelerin olduğu ve bu seçmelerin nüfus oranına göre belirlendiğini bildiren Köksal ,Kırsehir'in olmamasından duyduğu üzüntünün gerekçesini şöyle açıkladı.
Köksal,"Eleme için illerin nüfus yoğunlu baz alındığı için maalesef Kırşehir ilimizi bu kategoriye dahil edemedik bundan dolayı bir Kırşehirli olarak çok üzgünüm" dedi.
YENİ BİR SES YARIŞMASI
TÜM TÜRKİYE DUYSUN SESİNİ

       Yarışmamız 5 Kasım 15 Ocak 2021 tarihleri arasında başvurular alınacaktır. 20 Ocak 30 Nisan 2021 tarihleri arasında belirlenen şehirlerde seçmeler yapılacak. 21 Mayıs 2021 tarihinde elemelerden çıkan 30 kişi ile yarı filan yapılıp kalan 12 kişi 22 Mayıs 2021 tarihinde finale katılacaklardır.
BAŞVURULARI https://www.yenibirses.org/
Hemşehrimiz Salih KÖKSAL'a çıkmış olduğu bu yolda Gazetemiz adına başarılarının devamını getirmesi temenni ediyoruz.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku