Güncel

KIRŞEHİRLİLER TURİZMDE YENİ BİR HİKAYE YAZIYOR

KIRŞEHİRLİLER TURİZMDE YENİ BİR HİKAYE YAZIYOR

3 Ağustos 2018 07:08
-A

+A

  Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Alper Toyran, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan Antalya’da yalnız bırakmadı.
"Dünyayla rekabet edeceğiz"Kültür ve Turizm Bakan yardımcısı Nadir Alpaslan “ Turizm konusunda bütün sektörü kapsayan, dünyayla rekabet eden, dünyayla rekabette bizi ön plana çıkaracak yeni bir tanıtım politikası üzerinde çalışıyoruz. Teşvik dediğiniz şey taşıma suyla değirmen döndürmek. Biz o kadar yavaş bir çarkın içinde kalmamalıyız, çok hızlı hareket etmeliyiz” dedi.Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Alper Toyran, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan Antalya’da yalnız bırakmadı. Kırşehirlilik bilincinin ön plana çıktığı görüşmede birlik ve beraberlik mesajları verildi.
            Antalya’da özel bir otelde görüşen Bakan Yardımcısı Alparslan ve Toyran, Kırşehir’in kültürde kalkınması için özellikle Ankara’da yaşayan Kırşehirlilerin neler yapabilecekleri konusunda görüş alışverişinde bulundular.
TEŞVİK TAŞIMA SUYUYLA DEĞİRMEN DÖNDÜRMEK
Kültür ve Turizm Bakan yardımcısı Nadir Alpaslan “Bütün sektörü kapsayan, dünyayla rekabet eden, dünyayla rekabette bizi ön plana çıkaracak yeni bir tanıtım politikası üzerinde çalışıyoruz. Teşvik dediğiniz şey taşıma suyla değirmen döndürmek. Biz o kadar yavaş bir çarkın içinde kalmamalıyız, çok hızlı hareket etmeliyiz” dedi.
TURİST SAYISINDA YÜZDE 30’LUK ARTIŞ VAR
Alpaslan “ Türkiye, turizmdeki ilk aşamalarını tamamladı, bundan sonra yeni bir hikâye yazmamız gerekiyor. Bu hikayeyi teşviklerle değil kendi becerilerimizle yazacağız. Turizmin şu anda gayrisafi milli hasıladaki payı yüzde 4, bizim hedefimiz bu oranı yüzde 8’e getirmek olmalı. Rakamı ikiye katlamamız gerekiyor. Bu ulaşılması çok güç bir hedef değil. İlk altı aylık verileri bir önceki yılla kıyasladığımızda Türkiye genelinde turist sayısında yüzde 30'luk artış var. 16 milyon yabancı ülkemizi ziyaret etmiş” ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku