Güncel

KIRŞEHİRLİLER VAKFI BAŞKAN VEKİLİ AV. SEVİLAY ASLAN ‘dan GAZETEMİZE ZİYARET

KIRŞEHİRLİLER VAKFI BAŞKAN VEKİLİ AV. SEVİLAY ASLAN ‘dan GAZETEMİZE ZİYARET

Okunma: 517

1 Eylül 2020 16:01
-A

+A

       Kırşehirliler Vakfı Kurucusu ve Kaman Eski Belediye Başkanı Merhum Turgut ASLAN’ın kızı Avukat Sevilay ASLAN gazetemizi ziyaret ederek Memleket ve Yeni Yeşilyurt gazetesi imtiyaz sahibi Murat Sürmeli’nin babası İlyas Sürmeli’nin vefatından dolayı  başsağlığı diledi.
       Av. Sevilay Aslan;  Hocaların Hocası İlyas Sürmeli , Hocamızın kaybından doğacak eksikliğin  acısını ufkumuzda hissettik. Bu toprakların çocukları hangi Sosyoloji hangi Ekonomi hangi eğitim düzeyinde olursa olsun bir noktada kader onları hep aynı imtihana tabi tuttuğu İçin kadere karşı eğilse de hayata karşı dik durup konuşmadan bile anlamış ve anlaşmışlardır. Bozkırın bu imtihanı hissiyatları derin ,inançları samimi , sevdalarını yürekten ama ilim ve akıl yolundan da hiç vazgeçmeden  yaşamalarını öğretmiştir. İşte bu yolda emek vermiş bir büyüğün eksikliği tabi ki hep hissedilecek ama bu topraklar aynı zamanda akıl süzgecini doğru kullanarak , yanlış oyunları görüp doğruyu uygulamaktan vazgeçmeyecek , ayırıp ayrıştırmayan daha nice evlatlar da yetiştirmiştir.
        Tecrübe edilmiştir ki yanlış en çok kendi dokumuza zarar vermiştir ve yine bize bizden başka üzülen de olmamıştır. Biz tıpkı büyüdüğümüz Bozkır’ın toprakları gibi renkli , havası gibi keskin ve dokunaklı ama o kadar da tutkulu fakat hepsinden önemlisi bir noktada aynı kadere tabilikten gelen kibirsiz yüreklilikle oyuna gelmeden kararlı duruşunu gerektiğinde çok net göstermiştir. Bu toprakların çocuğu olmak zannedildiğinden daha farklı olarak bir şans ,hayata karşı ayrıcalığın adı haysiyetinde kendisidir. Yeter ki gördüğümüz bu olguyu hissedip yaşamaktan vazgeçmeyelim. Türk Ocakları Şubesinin de ilk kurucu üyeleri arasında yer alan İlyas Sürmeli uzun bir eğitim sürecinde babam merhum Turgut Aslan’ın öğretmeni olmanın da gururunu ayrı yaşıyoruz. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku