Genel

KIRŞEHİRLİLER VAKFINDA YENİ YÖNETİM, BABALAR GÜNÜ PROGRAMIYLA FAALİYETLERİNE HIZLI BAŞLADI

KIRŞEHİRLİLER VAKFINDA YENİ YÖNETİM, BABALAR GÜNÜ PROGRAMIYLA FAALİYETLERİNE HIZLI BAŞLADI

Okunma: 453

21 Haziran 2021 14:47
-A

+A

 

Kırşehirliler Vakfı, 27 Mart 2021 tarihinde Altınpark’taki yerinde 13’üncü Dönem olağan kongresini yaparak yeni yönetimini belirledi. Yapılan kongrede adaylardan Tuncay Tekay ve Sevilay Aslan listelerini birleştirerek “birer dönem sırasıyla başkanlık ve ortak yönetim şartıyla”  Kırşehirlilere bir uzlaşma örneği sundular. Kongre de ortak listeyi büyük bir farkla onayladı.
Vakıfta Başkan Avukat Sevilay Aslan, Başkan Vekili Müteahhit Tuncay Tekay, Başkan Vekili Botaş Gn. Md. Müşaviri Zeki Yürekli, Mali işler Sorumlusu İşadamı Mahmut Aslan, Genel Sekreter Kamu Çalışanı Coşkun Aşkun, Başkan Yardımcılıklarına, E. Öğretmen Hacı Toprak, Avukat Erhan Aydın, E. Bürokrat Erdoğan Altın, E. İşadamı Tahir Köseömür, Ünv. Öğrencisi Rabia Kaya, İşadamı Osman Can getirildiler.
Vakıf yönetimi; 2020 yılında başlayan Vakıflar Genel Müdürlüğü 10 yıllık teftiş çalışmalarını büyük ölçüde tamamlandı.
Vakfın tefrişini yenilemiştir. Ayrıca müfettişin eleştirileri de dikkate alınarak kiracılarımızla bir dizi görüşmeler yapılarak kiraların raiçlere uygunluğu sağlanmış, kira alacaklarımızın tahsili sağlanmış anlaşamadığımız kiracılarla alacak tahşili ve kiracıların tahliyesi için davalar açılmıştır. Öğrenci burslarının aksamamasına özen göstererek bu dönem burs ödemeleri tamamlanmıştır. Vakıfta yönetim kurulu üyelerinin başkanlığında ihtisas komisyonları oluşturulmuştur. Vakıf internet sitesi yenilenmiş ve sosyal medya hesapları açıldı. Babalar günü dolayısıyla üyelerin aileleri ile birlikte davet edildi.
Vakıf Başkanı Sevilay Aslan ‘ın sunuş konuşmasıyla 30 Ağustos Zafer parkında program başladı. Aramızda olmayanları andık olanlarla da hasbihal ettiğimiz etkinliğimiz yöresel yemek ola Besmeç ve yöresel çalgılarımızla Covid Tedbirleri çerçevesinde açık havada yoğun katılımla devam etti.
Vefat eden vakıf kurucularından Mehmet Ali Altın, Ali Dinçer, Hanifi Köseömür, Kazım Çağlayan, Nuri Badem, Turgut Aslan, Kemal Türkkanı, Dursun Kılıç, Nevzat Çelik, Birol Bumin, Hanifi Atalay, Gürbüz Köremezli, Mehmet Aşkun, Sabri Gökbulut ve üyelerden geçmişlerinin ruhlarına Kırşehir Belediye Eski Başkan Halim Çakır’ın duasıyla program tamamlandı.
 

 
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku