Güncel

KIYŞAD AYLIK TOPLANTISINDA ANTOLOJİ TANITIMI

KIYŞAD AYLIK TOPLANTISINDA ANTOLOJİ TANITIMI

8 Ocak 2019 07:27
-A

+A


Kısa adı KIŞAD olan Kırşehir Yazarlar, Şairler Derneği aylık toplantısında Antolojinin tanıtımı ve dağıtımını yapmıştır.
Neşet Ertaş Kültür Merkezinde 05.01.2019 tarihinde saat 13.30 da bir araya gelen Kıyşad üyeleri aylık çalışmaları değerlendirmiş, ilk defa Kırşehir'li Yazarlar ve Şairlerin eserlerinin yayınlandığı "GÖNÜLDAĞI" adlı 1. Antolojiyi üyelerine takdim etmiştir.
2011 yılında kurulan bu dernek, çeşitli anma günlerinde, yapılan etkinliklerde, Ahi Evran, Aşık Paşa, Neşet ERTAŞ, Muharrem ERTAŞ, Aşık Sait programlarını düzenlemelerde, anmalarda büyük katkılar sağlamıştır.
Kuruluşundan bu güne kadar dernek başkanlığını Zübeyde GÖKBULUT, İsa ERDOĞAN ve hala görevde olan Veysel TURGUT yürütmüşlerdir. Kıyşad üyelerinden bazıları Gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında şiir ve müzik alanlarında yapılan şölenlere katılıp, Kırşehir'i başarıyla temsil etmişlerdir. Antolojinin ortaya çıkmasında Derviş EKİM' in, Hikmet ŞENTÜRK'ün, Veysel TURGUT ve yönetim kurulu arkadaşların Mahmut DALGALI' nın fedakarlıkları ve emekleri olmuştur. Antolojide eserleri bulunanların 29 u Kıyşad üyesi, 33 ü de Kırşehir'li olan başka illerde ikamet eden toplam 62 şair ve yazarlardır.
Kıyşad'ın resmi olarak son kayıtlara göre üye sayısı 56 olmuştur. Antolojide eserleri bulunanlara 2 şer adet kitap ücretsiz olarak verilmiştir. Antoloji almak isteyenlerin yönetim kurulundan 10 lira karşılığında temin etmeleri bildirilmiştir.
Toplantıya katılan üyelerin dışında bazı misafirlerde programı ilgiyle izlemişlerdir. Dernek Başkanı Sayın Veysel TURGUT,dernek çalışmaları ve antolojinin oluşması hakkında bilgiler sunmuş, derneğe ilgileri ve destekleri olan Kırşehir Valisi Sayın İbrahim AKIN ve Belediye Başkanı Sayın Yaşar BAHÇECİ' ye, Başkan Yardımcısı Emre ŞAHİNCİ' ye teşekkürlerini belirtmiştir.
Dernek üyelerinin bazıları şiirlerini okurken, dernek üyesi ozanlar da sazlarıyla türküler sunmuşlardır. Hikmet ŞENTÜRK, Hasan ÖZKELEŞ, İsa ERDOĞAN sazlarını konuşturmuşlardır.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku