Güncel

Kızılırmak Havzası Yönetim Heyeti Toplantısı

Kızılırmak Havzası Yönetim Heyeti Toplantısı

Okunma: 518

3 Aralık 2021 16:22
-A

+A

Kızılırmak Havzasında yer alan illerin katılımıyla faaliyet gösteren Kızılırmak Havzası Yönetim Heyeti Toplantısı video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Çevrimiçi yapılan toplantıya Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Kızılırmak Havzasına dâhil olan Ankara, Samsun, Amasya, Sinop, Kastamonu, Çorum, Çankırı, Kayseri, Kırıkkale, Sivas, Yozgat, Nevşehir ve Aksaray illerinin Valileri, Belediye Başkanları ile ilgili kurum yöneticileri katıldı.
Toplantıda Su Yönetimi Genel Müdürlüğünce, Havza Yönetim Planı Hazırlanması Projesi, Kızılırmak Havza Koruma Eylem Planı Uygulamalarının Takibi ve Kızılırmak Taşkın Yönetim Planı Uygulamalarının Takibi konularında bilgilendirme yapılırken, ayrıca Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇEVSAM) tarafından hazırlanan İklim Değişikliğinin Kızılırmak Havzası Su Kalitesine Etkileri ve Alınması Gereken Önlemlerle ilgili sunum yapıldı.
Video konferans yöntemiyle gerçekleşen Kızılırmak Havzası Havza Yönetim Heyeti Toplantısı yapılan değerlendirmelerle sona erdi.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku