Güncel

Kooperatifçilik Otobüsü Kırşehir'de olacak...!

Kooperatifçilik Otobüsü Kırşehir'de olacak...!

Okunma: 537

12 Eylül 2020 17:01
-A

+A

       Kurduğu Ahilik Teşkilatı ile sosyal hayatımızı düzenleyen Ahi Evran-ı Veli’yi anmak ve onun ilkelerini yaşatmak amacıyla her yıl düzenlenen "Ahilik Haftası" bu sene 14-20 Eylül tarihleri arasında kutlanacak.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Akın, Koronavirüs salgını nedeniyle Ahilik Haftası etkinliklerinin kısaltılmış programlar şeklinde gerçekleştirileceğini söyledi.
        Ahilik geleneğini yaşatmak, toplumun huzur ve mutluluğunu esas alan bu kültürel mirası gelecek nesillere aktarmak amacıyla her yıl Ticaret Bakanlığımız koordinesinde çeşitli etkinlikler düzenleniyordu. Bu yıl gerçekleşecek olan Ahilik Haftası kutlamalarına Kırşehirli hemşerimiz Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan Kooperatifçilik Otobüsünü Kırşehir için görevlendirdi.
        Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, 14-20 Eylül 2020 tarihleri arasında kutlanacak olan Ahilik Haftası programına, Kooperatifçilik Otobüsünü görevlendirdi ve çalışmaların yürütüleceğini bildirdi.
Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Erkan, " Esnaf Kooperatifçiliği tanıtmak ve geliştirmek amacıyla yola çıkan Kooperatifçilik Otobüsü, 14 - 17 Eylül’de Kırşehir’de olacak. İçerisinde uzman kişilerin yer aldığı otobüsümüz, kutlamalar süresince Kırşehir Merkez ve ilçelerde bilgilendirme yapacak. Ekiplerimiz, otobüste, ilk olarak kurulmuş kooperatiflerden başlayarak, o kooperatife finans, markalaşma, diğer danışmanlık ihtiyaçlarının giderilmesi gibi konularda çalışmalar yürütecek. Devamında yeni kooperatif kurulacaksa onlara nasıl başarı sağlayacakları anlatılacak " dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku