Güncel

KOP Okuyor Projesi Ödül Töreni

KOP Okuyor Projesi Ödül Töreni

1 Haziran 2019 07:19
-A

+A

 

2018-2019 eğitim-öğretim boyunca Kaman İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde devam eden kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.Her ay okul idaresince belirlenen kitaplardan yapılan yazılı sınav sonucunda dereceye giren öğrencilerimize Kaymakamlık ve idare tarafından bilgisayar, bisiklet, tablet, gram altın ve kitap seti hediye edildi.
KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın KOP Eylem Planı’nda belirlenen amaçlara uygun olarak, ulusal ölçekli stratejiler doğrultusunda okuma kültürünün yaygınlaştırılması ve sürdürülebilirliğinin sağlanmasına yönelik farkındalık oluşturmak için yapılan projelere mali destek sağlayan bir programdır.
 Programın amacı, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın, KOP Bölgesi’nde yer alan illerde okuma kültürünü sürdürülebilir hale getirmek, öğrenciler başta olmak üzere vatandaşlarımızın okuma yazma alışkanlıklarını geliştirmektir. Program kapsamında; kırsal dağlık alanlardan gelen, ilköğretim öğrencilerini hedef grup olarak belirleyen, engellilere yönelik olarak hazırlanan, proje sonu çıktıları birden fazla olan ve yenilikçi proje başvuruları öncelikli kabul edilmiştir.
 Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde ve Yozgat illerinden oluşan KOP Bölgesi’nde okuma alışkanlığı ve kültürünü artırmak amacıyla KOP Okuyor Projesi kapsamında “Okuma Kültürü ve Farkındalık Çalıştayı” düzenlenmiştir. Konya’da gerçekleştirilen söz konusu Çalıştaya katılan ilgili kurum temsilcileri, akademisyenler, proje yürütücüleri, öğretmenler ve öğrenciler “okuma kültürü” kavramına odaklanmış ve bölgedeki okuma kültürüne ilişkin sorunlara çözüm önerileri sunmuşlardır. Hazırlanan Çalıştay Raporu ışığında ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile yürütülebilcek güdümlü proje fikirleri oluşturulmuştur.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku