Güncel

Kredi kartını gereksiz kullanmayın!

Kredi kartını gereksiz kullanmayın!

22 Aralık 2018 07:33
-A

+A

 

SEMA YILMAZ
Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, “Yeni yıla sayılı günler kala kredi kartları limitlerini doldurup borç batağına batmamak için gereksiz alışveriş yapılmamalı” dedi.
Son yıllarda kredi kartı kullanımı ve buna bağlı olarak borç yükü altına giren vatandaşlara uyarılarda bulunan Esnaf ve Bahamettin Öztürk, “Yeni yıla sayılı günler kala kredi kartları limitlerini doldurup borç batağına batmamak için gereksiz alışveriş yapılmamalı” dedi.
 GEREKSİZ ALIŞVERİŞ YAPILMAMALI
Kredi kartı kullanımı ve buna bağlı olarak artan kredi kartı borçlarına yönelik vatandaşları uyaran Bahamettin Öztürk, yaptığı açıklamada, vatandaşları gereksiz alışveriş yaparak yeni yıla borçlu girmemeleri yönünde uyardı. Türkiye'de kişi başına en az 2 kredi kartı kullanıldığını aktaran Öztürk, "Yeni yıla sayılı günler kala kredi kartlarını doldurup borç batağına batmamak için gereksiz alışveriş yapılmamalı. Kredi kartı ile yapılan alışverişler bedava gibi düşünülmemeli” değerlendirmesinde bulundu.
İHTİYAÇ DIŞI ÜRÜN SATIN ALMAMALI
Öztürk, vatandaşlara kredi kartı talep ederken limitlerini bütçelerine göre talep etmesini tavsiye etti. Bankalardan da kredi kartı verirken daha seçici olmalarını isteyen Öztürk, şunları kaydetti, "Kredi kartı alacak vatandaşların aylık geliri belirlenmeli ve limitleri gelire bağlı olarak artırılmalı. Vatandaşlar da kredi kartı limitlerini doldurup borç batağına batmamak için ihtiyaç dışı ürün satın almamalı. Özellikle ekonomik dalgalanma yaşadığımız bu dönemde herkes tasarrufa gitmeli ve ölçülü alışveriş yapmalı” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku