Güncel

KTSO'dan gençlere çağrı! Başvurular başladı...

KTSO'dan gençlere çağrı! Başvurular başladı...

Okunma: 146

7 Ağustos 2020 17:09
-A

+A

          Pandemi döneminin getirdiği olumsuz şartlarda daha fazla başarılı öğrenciyi destekleyebilmek için İş Dünyası Burs Programını başarı burslarıyla genişletiliyor.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası yaptığı paylaşımla gençlere duyuruda bulundu. Gençleri sadece üniversiteye değil İş Dünyasının merkezine de davet ediyoruz açıklasında bulunan Oda konu hakkında şu bilgileri kaydetti:
          "Sevgili Kırşehirli Gençler,
- Sizleri sadece bir üniversiteye değil İş Dünyasının Merkezi'ne davet ediyoruz!
- İş dünyamızın üniversitesi TOBB ETÜ ile kariyerinize üniversitede başlayabilirsiniz. Mezun olmadan 1 yıl iş tecrübesi kazanabilir ve profesyonel hayata bir adım önde başlayabilirsiniz.
- Sevgili Üniversite Adayları,
Tercih yapmadan önce muhakkak iş dünyamızın üniversitesi TOBB ETÜ hakkında bilgi sahibi olun. 3 dönem eğitim sunan ve ortak eğitim programı sayesinde mezun olmadan 1 yıl iş tecrübesi edinmenizi sağlayan Türkiye'deki ilk ve tek üniversite."
          Pandemi döneminin getirdiği olumsuz şartlarda daha fazla başarılı öğrenciyi destekleyebilmek için İş Dünyası Burs Programını başarı burslarıyla genişletiyoruz.
2020 yılında YKS’ye girmiş olan aday bursiyerlerin başvurularının değerlendirilmesi sonucunda: %50 burslu olarak TOBB ETÜ’ye yerleşen öğrenciler %75 burslu öğrenim imkanına; Ücretli olarak TOBB ETÜ’ye yerleşen öğrenciler %25 burslu öğrenim imkanına sahip olabilecek.
Yerleştikleri puan türünde ilk %10’luk dilime giren öğrencilere ayrıca konukevinde indirim sağlanabilecektir.
Son Başvuru: 05 Ağustos 2020
Sonuçların Açıklanması: 12 Ağustos 2020
%50 burslu olarak TOBB ETÜ’ye yerleşen öğrencilerin bursunun %75’e yükseltilmesi aşağıdaki %75 sütununda ilgili bölüm yanındaki sıralamada yer alması gerekmektedir.
Ücretli olarak TOBB ETÜ’ye yerleşen öğrencilerin %25 burslu öğrenim hakkı kazanmaları için %25 sütununda ilgili bölüm yanındaki sıralamada yer alması gerekmektedir.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku