Güncel

KTSO'dan HES KODU TAKİBİ hakkında duyuru...

KTSO'dan HES KODU TAKİBİ hakkında duyuru...

Okunma: 545

9 Eylül 2020 16:10
-A

+A

       Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası internet sayfası üzerinden Hes Kodu Takibi hakkında duyuruda bulundu. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretçilerinden, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerimde kurumlarla ve kişilerle, Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığımızı güvenli şekilde paylaşmamıza yarayan bir kod olan HES Kodu'nu talep edeceklerini duyurdu. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
      "Covid- 19 yayılımın önlemek, çalışanların sağlığını korumak ve riskli kişileri kontrol edebilmek amacıyla hizmet binamıza gelen ziyaretçilerimize 09 Eylül 2020 tarihi itibariyle HES Kodu takibi uygulaması yapılacağından gelen ziyaretçilerden HES Kodu talep edilecektir. HES Kodu takibine geçilmesine, Covid- 19 yayılımın önlemek, çalışanların sağlığını korumak ve riskli kişileri kontrol edebilmek amacıyla üyelerimize tavsiye ediyoruz. HES kodu; Hayat Eve Sigar uygulamasından, www.turkiye.gov.tr
adresinden, HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; TC Kimlik No, TC Kimlik Seri No Son 4 Hanesi ve Paylaşım Süresi yazıp 2023'e SMS gönderilerek alınabilmektedir. Bilgilerinize sunulur."
HES KODU NEDİR?
       HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur. Paylaştığınız HES kodları uygulama üzerinden ya da kurumlara sağlanan servisler aracılığı ile sorgulanabilecektir.
HES KODU SEYAHAT İZİN BELGESİ YERİNE GEÇMEZ !!!
       "Seyahat izin belgesi için E-devlet üzerinden başvuru yapmanız gerekir”
Bu kod sadece kullanacağınız şehirlerarası toplu ulaşım araçlarında geçireceğiniz süre boyunca karşılaşacağınız bulaş riskini azaltmak amacına hizmet etmektedir. Covid-19 ya da temaslı olan vatandaşlarımız toplu ulaşım aracı kullanamayacaktır. Birlikte seyahat ettiğiniz diğer kişilerin sonradan Covid-19 testinin pozitif olması halinde sizi bilgilendirebilmemiz için kullanılır.
Ürettiğiniz HES kodlarının tüm yönetimi sizdedir. HES kodlarınızı istediğiniz süre kadar paylaşabilir ya da silebilirsiniz.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku