Güncel

Kur'an Kursu Temeli Atıldı

Kur'an Kursu Temeli Atıldı

Okunma: 202

10 Kasım 2020 16:47
-A

+A

     Mucur İlçe Müftülüğü uhdesinde faaliyet gösterecek Solaklı Mahallesinde yapılacak Kur'an Kursu’nun temeli atıldı. İçerisinde 4-6 yaş grubu ve kadınlara yönelik bir sınıf ile gençlik merkezi olacak kurs inşaat alanında Kaymakam Faruk Erdem, İlçe Müftüsü Mehmet Ali Dilek ile birlikte incelemelerde bulundu.
       Arsası hayırsever vatandaş Veysel Köksal tarafından bağışlanan kursun bittiğinde ilçede önemli bir ihtiyacı karşılayacağını belirten Kaymakam Erdem; “Mevcut durumda bir tane müstakil kursumuz var ve burası ihtiyacı kısmen gideriyor. Diğer kurslarımız camilerin altında ve çok uygun olmayan alanlarda. Buna mukabil ciddi bir talebi karşılayacak yeni kursumuz için Müftü beye, çalışanlara gayretlerinden, hayırsevere de bağıştan dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
        İlçe Müftüsü Mehmet Ali Dilek; "Eğitim yuvası olacak kuran kursumuzun ilçemizde, hem eğitim yuvası hem manevi değerlerimizi öğreten merkez haline gelecek. Burada, İlçemizin gelenek ve göreneklerine bağlı, inançları sağlam yavrularımız yetişecek. Bu binanın yapılmasına vesile olan herkese çok teşekkür ederim. Kursumuzun ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku