Güncel

KUTSAL KİTABIMIZA SALDIRI

KUTSAL KİTABIMIZA SALDIRI

11 Mayıs 2018 07:49
-A

+A

  Kırşehir TÜGVA Medya İletişim Koordinatörü'nün yayınlamış olduğu Kınamak Üzerı̇ne Yapılacak Olan Basın bı̇ldı̇rı̇sı̇;"
 TÜRKİYE’NİN GENÇLİĞİNİN aralarında eski Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin de bulunduğu 300 Fransız yazar ve siyasetçinin, şiddet ve Yahudi düşmanlığı yayıyor iddiasıyla Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkartılmasını talep etmelerini KINAMAK ÜZERİNE YAPILACAK OLAN BASIN BİLDİRİSİDİR.
DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI, DEĞERLİ ÖĞRENCİ ARKADAŞLAR, KIYMETLİ VATANDAŞLAR ; Hepinizi selamların en güzeli olan Allah'ın selamıyla selamlıyorum ''Esselamu-aleyküm ve rahmetullah''
Değerli Arkadaşlar;
Yakın zamanda gerçekleşen bu vahim olaya karşılık Tüm İslam alemini harekete geçmeye davet ediyoruz. Yüce İslam dinimizin kutsal rehberi olan Kur’an-ı Kerimimize yapılan bu saldırıya ve gelecekte yapılması muhtemel saldırılara asla sessiz kalamayacağız, kalmayacağız.
Allah’u Teala En’am Süresi 115. Ayetinde ‘’Rabbinin sözü doğruluk ve adaletle tamamlandı. Onun sözlerini [Kur'anı] değiştirebilecek [hiçbir şey, hiçbir kuvvet] yoktur.’’ diye buyuruyor. Biz de bu ayetin ışığında Yüce dinimizin kutsal kitabına yapılan bu saldırıya karşılık veriyoruz. Tüm kamuoyu huzurunda açıkça bu saldırıyı telin ediyoruz.
Herkes bilsin ki, İstedikleri kadar toplansınlar, istedikleri kadar çabalasınlar, her şeyden ve herkesten büyük olan Rabbimizin koruduğu Kutsal Kitabımızı asla değiştiremeyecekler, bozamayacaklar, bir ayet dahi çıkarıp ekleyemeyecekler.
Çünkü Onu koruyan ALLAH C.C  AÇIKÇA BUYURMUŞTUR.
Aynı zamanda önderimiz, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’de Kur’an-ı Kerim hakkında ‘’Allah’ın kitabı olan Kur’an’da sizden öncekilerin kıssaları, sizden sonrakilerin haberleri, kendi aranızda olanların hükümleri vardır. O, doğruyu eğriden ayıran kitaptır. O, hiçbir zaman anlamsız konuşmaz. O, Allah’ın sağlam ipidir. O, zikr-i hakimdir. O, dosdoğru yoldur. Kötü arzular asla O’nu hedefinden saptıramaz. Diller O’nu karıştırıp bozamaz. Âlimler O’na doyamaz. Müttakîler O’ndan usanmaz. O tekrar tekrar okunmakla eskimez. O, cinlerin işitir işitmez: “Biz acayip bir Kur’an işittik ki, doğruya iletir. Derhal ona inandık.”(Cin, 72/1-2) dedikleri kitaptır. O’nun ölçülerine göre konuşan doğruyu söyler. O’na göre davranan sevap kazanır. O’nunla hükmeden âdil olur. O’na çağıran doğru yola çağırmış olur." diyerek bizlere hakikati iletmiştir.
Geçmişten beri mukaddes dinimize karşı en alçakça saldırıları yapmakla meşgul olmuş aziz dinimizin içeriğini değiştirmek için çalışmış olan Batı özellikle Kuran'dan haz almıyor. İslam’ı nasıl parçalarız, müslümanları nasıl gerçek İslam’dan koparırız diye büyük bir uğraş veriyor. Yüzyıllarca islamın hakim kılındığı coğrafyada, ecdadımızın yönetiminde, yani Osmanlı Devleti zamanında, buna cesaret edemeyen Fransa şimdi şiddet ve Yahudi düşmanlığı yapıyor bahanesi ile  Kur'anı değiştirme densizliğine cüret ediyor.
“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın “düsturunu esas kılmış olan Osmanlı'nın nasıl bir medeniyet kurduğunu tüm dünya iyi bilir. Osmanlı, Avrupa'ya medeniyeti götürmüştür. Tüm insanlığı kucaklayan hoşgörü ve sevgisiyle, Avrupa toplumunun dinlerini  huzur içerisinde yaşamasını her alanda sağlamıştır. Yahudi düşmanlığı diyorlar, Batı Yahudilere yaptığı büyük soykırımı unutmuş olmalı. Oysaki Yahudiler Osmanlı zamanında da bizim topraklarımızda İslamın yüce anlayışı sayesinde güvenle yaşamış ve günümüzde halen aynı güven içinde yaşıyor. Bu tarih bilmez açıklamalarıyla, algı oluşturmaya çalışıyorlar. Ama unutmasınlar ki, tarih Batının gerçek yüzünü iyi biliyor. Daha yakın zamanda Bosna'da, Avrupa'nın gözü önünde ve BM gözetiminde on binlerce silahsız müslümanın Bosna'da nasıl katledildiğini hepimiz iyi biliyoruz. Önce bu soykırımın hesabını vermesi gereken Batı gerçeklerden kaçıyor. BİZ ise soruyoruz? EY UTANMAZ BATI. Katlettiğin insanların hesabını ver önce! Sömürgeleştirdiğiniz Afrika ülkelerinin hesabını ver önce Ey Fransa. Utanmıyor musunuz müslümanları şiddetle bir göstermeye!
Şunu iyi bilmeliyiz ki Dünyaya huzur getirecek düzen Allah (c.c) 'NUN indirdiği Kur’an-ı Kerim’in düzenidir. Onu anladığınız gün tüm dünyada şiddet azalacaktır. Bizim dinimiz şefkat ve merhamet dinidir, barış dinidir. Yaşatmak için mücadele görevi verir müslümanlara. Yüce Allah'ın kelamı olan Kur'an-ı Kerim, insanların değiştirmeye güç yetireceği bir kitap değildir. Kutsal kitabımız, vahyolunduğu gibi kıyamete kadar korunacaktır.
Son olarak belirtmek isteriz ki İslam Dinimizin Kutsal Kitabı olan Kur’an-ı Kerim’i değiştirmeye çalışan kim olursa olsun Biz Türkiye’nin Gençliği olarak buna asla izin vermeyeceğiz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku