Güncel

LGS SINAVINDA BAŞARILI ÖĞRENCİLERE VALİ İBRAHİM AKIN'DAN ÖDÜL

LGS SINAVINDA BAŞARILI ÖĞRENCİLERE VALİ İBRAHİM AKIN'DAN ÖDÜL

29 Haziran 2019 07:01
-A

+A

 

 
Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Liselere Geçis Sınavında (LGS) 500 tam puan alarak dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.
Kırşehirli öğrencilerin ülke genelinde dereceye girmesinin kendilerini gururlandırdığını belirten Vali Akın, öğrencilerin elde ettikleri başarının diğer öğrencilere de örnek olması gerektiğini söyledi. Eğitimde marka kent olan Kırşehir'de eğitime yapılan yatırımların sınavlarda alınan başarılı sonuçlarla kendini gösterdiğini ifade eden Vali Akın, “Öğrencilerimiz Zeynep Öz ve Mehmet Enes Yıldız, LGS’de tüm soruları doğru cevaplandırarak 500 tam puan alıp ülke genelinde dereceye girdiler. Öğrencilerimizi, bu başarıda emeği geçen öğretmenlerini ve ailelerini tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin bundan sonraki eğitim-öğretim hayatında da aynı azimle ve aynı kararlılıkla çalışarak yeni başarılara imza atacaklarına inancımız tamdır” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz ile başarılı öğrencilerin öğretmenleri ve ailelerinin de yer aldığı ziyaret, Valinin öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirmesi ile sona erdi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku