Güncel

LİSELİ KIZ 50 KOLİ YARDIM TOPLADI

LİSELİ KIZ 50 KOLİ YARDIM TOPLADI

21 Mayıs 2018 07:56
-A

+A

    İzmir’de 10. sınıf lise öğrencisi Cansu Akın, yardım kampanyası başlattı. Cansu, topladığı 50 koli malzemeyi Kırşehir’de ihtiyaç sahibi öğrencilere gönderdi
zmir'in Beydağ İlçesi'nde Cumhuriyet Anadolu Lisesi 10'uncu sınıf öğrencisi Cansu Akın, sosyal medya aracılığıyla zor şartlarda eğitimlerini sürdürdüklerini öğrendiği, Kırşehir Çiçekdağı Fatih Sultan Mehmet İlkokulu'ndaki ihtiyaç sahibi öğrenciler için kampanya başlattı. Önce akrabalarından, sonra okuldan ve ilçedeki esnaftan giyim ve kırtasiye malzemesi toplayan Akın, sosyal medyada da kampanya başlattı. Akın'ın iyilik hareketi kısa sürede büyük ilgi gördü. 50 koli yardım malzemesi toplamayı başaran Akın, eşyaları tek tek paketledi.
DAYANIŞMA OLMALI
Kendisinden yaşça küçük olan ve zor durumda eğitimlerine devam etmeye çalışan öğrenciler için bir şeyler yapma sorumluluğunu hissettiğini belirten Cansu Akın, "Gençler ve öğrenciler arasında dayanışma olması gerekiyor. Bazı şeyler hakkında 'bana ne ya' deyip geçemezsiniz. Nasıl yardımcı olabilirim diyerek kendi kendime düşündüm. Önce yakın çevremden başladım ardından okulda durumu anlattım. Kısa sürede birçok eşya topladım. Herkes malesef şanslı olamıyor. Topladığım eşyaları paketleyip koliler halinde Kırşehir'deki ihtiyaç sahibi kardeşlerime gönderdim. Umarım onların eğitimi için bir nebze dahi olsa faydamız olmuştur" diye konuştu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku