Güncel

LÖSEV İYİLİK TIRI KIRŞEHİR'DEYDİ

LÖSEV İYİLİK TIRI KIRŞEHİR'DEYDİ

11 Mayıs 2018 07:51
-A

+A

 Türkiye genelinde hayırseverler tarafından yapılan bağışlarla kanserli çocuk ve yetişkinlere yardımcı olmak amacıyla 81 ili gezen LÖSEV iyilikler Tırı bu defa rotasını Kırşehir'e çevirdi. Lösemili Çocuklar Vakfı'nın (LÖSEV) "İyilik Tırı" 08 Mayıs salı günü Kırşehir'e geldi. LÖSEV İyilik Tırı Kırşehir'de İhtiyaç Sahiplerine Ulaşacan Yeni Yeşilyurt Haber Merkezine açıklamada bulunan Cacabey Meydanına kurdukları İyilik tırıyla İhtiyaç sahiplerine yardımcı olmaya çalıştıklarını söyleyen LÖSEV Aktif İletişim Birimi Sorumlusu Selin Çakıcı, “Türkiye genelinde hayırseverler tarafından yapılan bağışlarla yardımlarını ileten İyilik Tırı, sahte makbuzlarla bağış toplamaya çalışan kişilere karşı uyarıyor. Ramazan ayı ve Kurban bayramı bizim için çok önemli. Hem görünürlüğümüz artıyor hem de bağışçılarımızdan bağışlarımız artıyor. Bu sayede de insanlara kendilerimizi daha iyi anlatma fırsatımız oluyor. Kırşehir’e de bu amaçla geldik” dedi.
"50 YARDIMA İHTİYACI OLANAİLEİÇİN İYİLİK TIRIMIZLA BİRLİKTE BURADAYIZ"
Kırşehier İyilik Tırı kampanyası hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan LÖSEV Aktif İletişim Birimi Sorumlusu Selin Çakıcı, kendilerine kayıtlı 50 aile için Kırşehir'e geldiklerini söyledi. Çakıcı, "Biz LÖSEV olarak her zaman bize kayıtlı olan hasta ailelerimiz için İyilik Tırfmıza yardım kolilerini yükleyerek koli koli mutluluk dağıtıyoruz. Kolilerimizin içinde kuru gıdalar, kırmızı et, çocuklar için oyuncak bulunuyor. Bu kolilerimizi bağışçılarımızın destekleri ile hazırlıyoruz.
Kırşehir'de de bize kayıtlı olan 50 hasta ailesi için iyilik tırımızla birlikte buradayız. Buradaki ailelerimize yardım kolilerimizi dağıtıyoruz"
"BAĞIŞÇILARIMIZIN VE GÖNÜLLÜLERİMİZİN DESTEKLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"
Lösemili çocuklar için gerçekleştirdikleri proje ve kampanyalarda bağışçıların çok önemli bir yerinin olduğunu kaydeden Selin Çakıcı, "Biz yaptığımız tüm bu güzel işleri
bağışçılarımızın destekleri ile hayata geçirebiliyoruz. Örneğin Ankara'daki LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanemizi bir tuğlada sen koy isimli bağış kampanyası ile yaptık. Hastanemiz, adeta tuğla tuğla bağışlarla örüldü. Bu anlamda küçük ya da büyük hiç fark etmez bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin destekleri bizim için çok önemlidir. Hastanemizde hala bazı sorunlarımız var. Hastanemiz 400 yatak kapasitesine sahip olmasına rağmen şuanda hastane 75 yatak kapasitesi ile çalışıyor. Ama artık hastanemizi tam kapasite çalıştırmak istiyoruz. Bu anlamda devletten ruhsat izni konusunda yardım bekliyoruz. Çünkü çok fazla lösemili çocuğumuz var ve biz her birine en iyi şartlarda tedavi imkânı sunmak istiyoruz. Hastanemizde de başarı oranı yüzde 92'ye çıkmış durumdadır" diye konuştu.
"BAĞIŞLARINIZ LÖSEV İLE HAYAT BULSUN DİYORUZ"
Son olarak Lösemi hastalığına yakalanan çocuklara destek olmak isteyen yardımsever vatandaşlara seslenen
Çakıcı, "Bankalarda kurumsal bağış ekranlarımız var. Bu ekranlardan LÖSEV'İ seçerek bize bağış yapabilirler. Yine 3406'ya bir gülücük koyup SMS göndererek 10 Liralık bağışlar yapabilirler. Aynı zaman losev.org.tr isimli kurumsal internet adresimizde bulunan farklı bağış yöntemlerini kullanarak bize ulaşabilirler. Tüm çalışmalarımızı bağışlarla yapıyoruz, bu yüzden en ufak bir bağışa bile ihtiyacımız var.
Bağışlarınız LÖSEV ile hayat bulsun diyoruz" şeklinde konuştu. Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı ne iş yapar?
Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, Türkiye'nin dört bir yanındaki lösemili çocuklarımıza ve ailelerine ücretsiz hizmet veren, kar amacı gütmeyen ve kamu yararına çalışan bir kuruluştur. Sosyal güvencesi olmayan ya da lösemi gibi zor bir tedaviyi karşılayamayacak kadar yoksul olan binlerce lösemi hastası çocuğa tamamen ücretsiz tedavi ve eğitim hizmetleri vermekte, ailelerine ise maddi yardımlar ve psikolojik destek sağlamaktadır. Her bir lösemi hastasının 3 yıl süren tıbbi tedavisi yaklaşık 250.000 TL'yi bulmaktadır. Buna karşın, LÖSEV'e kayıtlı ailelerden %87'si yoksul aile çocuklarıdır, %11'nin ise hiçbir geliri yoktur. Ekonomik güçlük çeken lösemili çocukların ailelerine kömür, giysi, gıda, temizlik malzemesi, oyuncak, kırtasiye, ev eşyası gibi yardımlarda bulunulmakta, 500'e yakın çocuğa karşılıksız sağlık ve eğitim bursları verilmektedir.
LÖSEV, tamamen lösemili çocuk hastalara özel Türkiye'nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi "LÖSANTE"yi kurmuştur. Hastanemizde lösemi tedavisinde gerekli olan hijyenik ortamlar ve
iyi beslenme koşulları sağlanmış olup ücretsiz tedavi hizmetleri verilmektedir. Yoğun tedavileri nedeniyle derslerine devam edemeyen çocuklarımızın eğitimlerinin aksamasını önlemek amacıyla "Lösemili Çocuklar Okulu"muz açılmış, profesyonel ve gönüllü öğretmenler eşliğinde sürdürülen çalışmalarla çocuklarımızın yaşıtlarıyla aynı seviyede eğitim alabilmeleri amaçlanmıştır. Okulumuzda ve hastanemizde çocuklarının tedavisi sırasında güçsüz düşen anneler için ayrıca eğitim programları uygulanmakta ve psikolojik destekler sağlanmaktadır. Çocuklarının tedavisi için Ankara'ya gelen ailelerimize ise "Lösemili Çocuklar Konağı"nda ücretsiz olarak konaklama imkanı sağlanmaktadır. Vakfımız, lösemi hastalığını ülkemizde sorun olmaktan çıkarmak, hastalığın tanı ve tedavisindeki başarı oranını yükseltmek, lösemi hastalığına karşı toplum bilincini ve duyarlılığını artırmak, ülkemizdeki tüm lösemili çocuklara ulaşabilmek için Türkiye genelinde seminerler, kampanyalar düzenlemekte ve projeler yürütmektedir. Lösemili Çocuklar Kenti Projesi Vakfımızca hazırlanmış ve yakın gelecekte hayata geçirmeye yönelik çalışmalarımız hız kazanmıştır.
Vakfımız başarılı faaliyetleri sonucunda 2007 yılında Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi tarafından "Özel Danışmanlık Statüsüne Sahip STK" akredite edilmiştir.
LÖSEV tüm bu faaliyetlerini duyarlı kişi ve kuruluşların destekleri ile gerçekleştirmektedir. Tüm dünyada lösemi tedavisinin başarı ile sonuçlanması ancak bireysel ve kurumsal desteklerle mümkün olabilmektedir.
LÖSEV ADI ALTINDA ÜRÜN SATAN KİŞİLERE DİKKAT
LÖSEV adı altında ürün satan kişilere karşı uyarılarda bulunan LÖSEV Aktif İletişim Birimi Sorumlusu Selin Çakıcı,, “Sosyal Hizmet Ekibi olarak 2 Günlüğüne geldik ve bülten dağıtımımızı yapıyoruz. Gönüllülerimize Bültende yer alan bilgileri tek tek anlatıyoruz ve insanları bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bizim adımızı kullanarak Dolandırıcılık faaliyetlerinde bulunan çok fazla insan var. Dolandırıcılara karşı vatandaşlarımızı bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bültenlerimizde yer alan bu bilgilerle uyarılarda bulunuyoruz. Bizim adımıza Boyama Kitabı, Kalem satıyorlar. Onların aldıkları para LÖSEV’e gelmiyor, kendi ceplerine gidiyor”
LÖSEV İYİLİK TIRI RAMAZAN BAĞIŞLARINI BEKLİYOR
Ramazanda bize Filtre ve Zekâtlarını bağışlayabilirler. Ramazan bizim için çok önemli. Bağışlar olmasa biz 12 ayı bitiremeyiz diyen LÖSEV Aktif İletişim Birimi Sorumlusu Selin Çakıcı, “İyilikler Tırı LÖSEV’İN en büyük etkinliklerinden biri. Türkiye’nin 81 ilini dolaşarak yardımlarımızı ailelerimize iletiyoruz. Yardımlarımızı ailelerimize iletirken en büyük şartlarımızdan biri ailelerimizin ne kadar ihtiyaçta olduğu. Genel olarak tüm ailelerimize maddi olarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Diğer yardımlarımızı da il il gezerek hastalarımıza sağlamaya çalışıyoruz. Lösemi ve Kanser tanılı tüm hastalara bakıyoruz. Yetişkin hastalara baktığımızı çok bilen yok. Elimizden geldiğince tüm hastalarımıza eşit miktarda yardımcı olmaya çalışıyoruz. İyilikler Tırı Bağışçılarımızın bize kattığı en büyük yardımlardan biri. Çünkü içini onların sayesinde dolduruyoruz” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku