Güncel

MAHALLE SAKİNLERİ HUZUR İSTİYOR

MAHALLE SAKİNLERİ HUZUR İSTİYOR

15 Ağustos 2018 07:59
-A

+A

    Kırşehir Merkeze bağlı Ankara Caddesi,Yenice Mahhallesi ve Terme Caddesi sakinleri, gece geç saatlerden sonra ortaya sorumsuz sürücüler yüzünden huzursuzluk ve korku yaşadıklarını belirterek çözüm bulunması için yetkililerden istekte bulundular.Egzosu filtrelerini açarak motorlarla ses hızını da aşarak  sürat yarışı yapanlar, son hızda yokuş aşağı araba kullanarak tehlike saçanlar ve bazı bölgelerde de kaza risklerine  aldırmadan  drift yapan gençler vatandaşları çileden çıkardı.Özellikle son günlerin giderek artan tehlikeli modası gençlerin drift şovları  yüzünden  gece yarılarına  kadar devam edince endişeden  uyuyamayan vatandaşlar, 155 polis ihbar hattı ve sosyal medyadan, driftçileri şikayet yağmuruna tutuyor. Zaman zaman hızla giden araçlardan silah sıkılması yüzünden korku dolu anlar da yaşayan yaşayan vatandaşlar, serseri kurşunlar yüzünden can yakılmasının korkusu yaşadıklarını belirterek yetkililerden acil tedbir almalarını bekliyorlar.
MOTORSİKLETLİLER BEZDİRDİ
Kırşehir Merkeze bağlı Ankara Caddesi,Yenice Mahhallesi ve Terme Caddesinde gece saatlerinde şehir içinde egzoz filtrelerini açan motorsikletliler de vatandaşları rahatsız ediyor.
Egzoz susturucuları sökülen ve normalin çok üzerinde ses çıkararak çevreyi rahatsız eden motorsiklet sesinden rahatsız olan vatandaşlar polis ekiplerinin denetimlerini arttırmasını istiyor. Modifiye yapılarak egzoz filtrelerini açan motorsikletler gürültü kirliliği yaratırken trafiği de tehlikeye atıyor. Bu sorumsuzluklarıyla hem insanları yaptıkları sesle rahatsız ediyor hem de olabilecek kazalarla insan hayatını hiçe sayıyorlar.
Özellikle trafik kontrolünün yapılmadığı gece saatlerini tercih eden motorcular, çıkardıkları gürültüyle vatandaşın uykusunu bölüyor, çevreye ciddi rahatsızlık veriyorlar. Motor sesiyle uykularından kalktıklarını belirten vatandaşlar, uyuyan bebeklerin ve yaşlıların bu seslerden çok rahatsız olduğunu ve bu kişilere karşı Emniyeti’nin önlem alması gerektiğini belirtiyorlar.


Vatandaş soruyor: Toplasan bir elin parmağını geçmeyen 5 bilemedin 6 kendini bilmezin verdiği bu mağduriyet ve rahatsızlık karşısında ‘Motorsiklet seslerini denetleyecek baba yiğit yok mu?’ Kırşehir'de özellikle Kırşehir Merkeze bağlı Ankara Caddesi,Yenice Mahallesi ve Terme Caddesi sakinleri Gece saatlerinde şehir içinde egzoz filtrelerini açan motorsikletler vatandaşları rahatsız ediyor. Egzoz susturucuları sökülen ve normalin çok üzerinde ses çıkararak çevreyi rahatsız eden motorsiklet sesinden rahatsız olan Kırşehirli vatandaşlar polis ekiplerinin denetimlerini arttırmasını istiyor. Modifiye yapılarak egzoz filtrelerini açan motorsikletler gürültü kirliliği yaratırken trafiği de tehlikeye atıyor. Bu sorumsuzluklarıyla hem insanları yaptıkları sesle rahatsız ediyor hem de olabilecek kazalarla insan hayatını hiçe sayıyorlar.
“MOTOR SESLERİ SUSMUYOR”
 Abdurrahman Ata (47) Medrese Mahallesinde ikamet eden bir vatandaşımız ise Her gün gece 02:00-05:00 arasında kimligi belirsiz kişi veya kişiler tarafından şifa köprüsü etrafında büyük yarış motorsikletleri veya egzozu son derece açık arabalarla rahatsız ediliyoruz. Polise bildirdik ama bir şey yapan olmadı. Lütfen sesimizi duyurun. Her gün bu saatler arasında aşırı derecede bi sesle korkarak uyanıyoruz.“Ne zaman başımı yastığa koysam caddeden motor sesleri geliyor ve uyuyamıyorum. Burası adeta gençlerin yarış pisti olmuş. Bu kötü imajı yıkmak içinse ciddi yaptırımları olan ve aktif bir şekilde işleyen bir sisteme ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu. Özellikle trafik kontrolünün yapılmadığı gece saatlerini tercih eden motorcular, çıkardıkları gürültüyle vatandaşın uykusunu bölüyor, çevreye ciddi rahatsızlık veriyorlar. Motor sesiyle uykularından kalktıklarını belirten vatandaşlar, uyuyan bebeklerin ve yaşlıların bu seslerden çok rahatsız olduğunu ve bu kişilere karşı Kırşehir Emniyeti’nin önlem alması gerektiğini belirtiyorlar. Kırşehir Emniyeti, gelen şikayetler üzerine yüksek ses çıkartan egzoza sahip araçlara karşı harekete geçti.
HEM DEHŞET SAÇIYORLAR HEM DE GÜRÜLTÜ YAPIYORLAR!
 Son dönemde sayıları artan motorcular susturucusu çıkarılmış motorlarıyla hem gürültü yapıyorlar, hem de şehir içi trafik güvenliğini riske atıyorlar. Kırşehir polisi, bu konuda artan şikâyetler üzerine denetim yaptı. Egzozundan abartılı ses çıkartan motosikletlerin sürücülerine, ayrıca kask takmayan, ehliyetsiz motosiklet sürücülerine ceza yazıldı. Bu uygulamadan dolayı memnuniyetlerini dile getiren Kırşehirliler, bu uygulamanın sürekli yapılmasını isteyerek Kırşehir Emniyet Müdürlüğüne teşekkür ettiler.  Kırşehir'de Çıkardıkları gürültüyle çevreyi rahatsız eden "abart egzoz"lu araç sahipleri ağır cezalarla karşı karşıya. Son dönemde Kırşehirli vatandaşların şikayetlerinin artması üzerine Kırşehir'de abartı egzozlu araçların sürücülerine ceza uygulandı.  Kırşehir'de bazı uygulama noktalarında araçları durduran ekipler, araçların egzozlarını kontrol etti. Uygulamada, aşırı ses çıkartan egzoz takılı araçların sürücülerine ceza yazıldı. Şehir merkezinde ölüme meydan okuyarak cirit atan, aşırı hız sebebiyle trafik güvenliğini tehlikeye atan ve abartılı sesleri nedeniyle vatandaşları rahatsız eden bu motorlar için Kırşehir Emniyetinden Caydırıcı Uygulamalar Kararlılıkla Devam Edecek...

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku