Yazar

dilarasultandogan@gmail.com

12 makale bulunmakatadır

YEŞEREN UMUT

16:06 - 24 Şubat 2021

+A

-A

Okunma: 1700

Aldanmıştı. Övgüye layık, itibarlı, özgün bir kişilikti aslında. Ama olmamıştı bu defa. Kaptırmıştı kendini. Sürükleniyordu. Aslında bir yanlışın içinde olduğunu biliyordu ama işin içine girmiş, toza dumana bulanmıştı bir kez. Yanlış yaptığını anladığında artık çok geçti ve su testisi su yolunda kırılır diyordu. Olmuşken de bir an önce sonuçlansın, olacak her neyse hemen olsun istiyordu.
        Silkindi. Bir yanlış çok doğruyu götürmüyordu işte. İnsan aldanabilirdi. Sonuçları çok daha ağır da olabilirdi. Neyse ki olmadı. Şu anda kendine yeni kuracağı çevreyi düşünüyordu. Eski ortamı, arkadaşları, yaşanmışlıkları geçip gidecekti. Ve tabi bütün aldanışları da. Bunun verdiği özgüvenin keyfini çıkarıyordu şu sıralar. Kaç kere düşmüş kaç kere kalkmıştı. Dilleri bazen isyana gitse de sabrı ve şükrü elden bırakmıyordu. Gözden geçiriyordu. Yaşanmışlıklarını, aldanışını, düşüşlerini, kalkışlarını, sevmelerini, kaybetmelerini, geride bıraktıklarını… Şimdi de geride bırakacaktı işte. Kalbi, gönlü yorgundu. Ne fırtınalar atlatmış, ne zorluklarla sınanmıştı. Yeni olan her şey şu an ona cazip geliyordu. Yenilik, değişim, özgüven naraları atacaktı neredeyse. Değişimi önce içte başlamıştı. Daha sonra dışa doğru genişleyecek, halka halka büyüyecekti.
        Evet. Şimdi sıra gitme faslına gelmişti. Beklenen, gözlenen son. Ve de en zoruydu bu hikayenin belki de. Bir aldanış nelere gebe kalmıştı böyle? Tatlı tatlı esen bir rüzgar, naif bir tebessüm, ışıldayan gözler… O gün gelip çatmıştı işte. Düşünüyordu. Sağ salim gitmek istiyor, huzurla varmak istiyordu gideceği yere. Ve yolculuk başladı. Dalıyor, seyrediyor, gözlüyor, özümsüyordu. Kabına sığamadığı bu yerin hızla pencereden geçişini izliyordu keyifle. Bu kadar kolaydı işte. Zor olan karar vermekti. Gerisi bir şekilde halloluyordu böyle. Düşüncelerle, hayallerle yol geçivermişti.
        Geldiği yeri uzun uzun seyretti. Değişim tam buradan başlayacaktı. Çoğalacaktı, kökünü buraya salacak dalları göğe vuracaktı. Ufka baktı. Gülümsedi. Güzel şeyler olacaktı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku