Güncel

Manav zengin meyve ve sebze çeşitleriyle göz dolduruyor

Manav zengin meyve ve sebze çeşitleriyle göz dolduruyor

22 Aralık 2018 07:16
-A

+A

 

Yıllardır hizmetten ödün vermeden vatandaşlara hizmet etmekten oldukça memnun olduğunu dile getiren Merve manav sahibi Necati Yılmaz , “Gripten korunmak için bol bol portakal, mandalina, greyfurt, elma yemeliyiz”
Merve manav  kalitesinden ödün vermeden vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Manav sahibi Necati Yılmaz , “Geçtiğimiz haftalarda fiyatlarda orta derecede düşüşteydi. Bu haftadan itibaren kış moduna girmiş bulunuyoruz. Kırşehir’de  hava soğuk. Gelen mallarda sıkıntı var. Soğuktan dolayı mallar yetişmiyor. Gripten korunmak için bol bol portakal, mandalina, greyfurt, elma gibi bu tip vitamini olan meyveleri tüketmeleri lazım” dedi.2’de
Havaların soğumasıyla sıkça tüketilen mandalina ve portakalın satışı esnafın yüzünü güldürdü.Yılmaz  soğuk havaların iyice etkisini göstermesiyle birlikte vatandaşların C vitamini ihtiyacını karşılamak için tercih ettiği mandalina ve portakalın satışları arttı. Kış hastalıklarına, özellikle de soğuk algınlığına karşı faydalı olan mandalina ve portakal, hem lezzeti hem de ucuzluğu ile kolaylıkla alıcı bulurken, geçimlerini kış meyvesi satarak karşılayan pazarcı ve manavların da yüzünü güldürüyor.“Kış ayının gelmesiyle birlikte Kırşehir'e getirdiğimiz mandalina ve portakalları satarak geçimimizi sağlıyoruz. Son zamanlarda soğukların kendini göstermesiyle birlikte portakal, mandalina satışlarımız arttı. Halkımız hem ucuz hem de kaliteli sebze ve meyve istiyor. Portakal ve mandalina gibi ürünler bu mevsimde ucuz olduğundan çok satılıyor” dedi.Ali Atasoy  isimli müşteri ise, kış aylarında her fırsatta ucuz olan portakal ve mandalina alarak C vitamini ihtiyacını karşıladıklarını söyledi. Karbonhidrat açısından zengin olan mandalina kış sezonunda toplanır ve çiğ olarak tüketilir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku