Güncel

MEDAŞ’TAN KIRŞEHİR’E 15 MİLYONLUK YATIRIM

MEDAŞ’TAN KIRŞEHİR’E 15 MİLYONLUK YATIRIM

27 Temmuz 2018 07:31
-A

+A


            MEDAŞ (Meram Elektrik Dağıtım A.Ş.) Kırşehir’de,  146.042 aboneye 7/24 kesintisiz enerji sağlamak için yatırım projeleri hazırlıyor ve hayata geçiriyor. Elektrik dağıtım hatlarında yenileme, trafo bakımları ve aydınlatma kapsamında 2018 yılındaki çalışmaların büyük bir kısmı tamamlandı. Bu yıl Kırşehir’e 15 Milyon TL yatırım planlaması yapan MEDAŞ, planlamalar kapsamında yapılan ve yapılacak çalışmaları şöyle açıkladı; trafo ilaveleri, güç artışları, şebeke ve hat yenilemeleri, aydınlatma tesis çalışmaları.
Bakım Çalışmaları Gece Gündüz Sürüyor
 Her yıl düzenli olarak yapılan geniş kapsamlı onarım ve bakım çalışmalarının haricinde,
yıl boyunca belirli periyotlarla aydınlatma sistemleri, elektrik hatları ve trafolar kontrol edilerek ömrünü dolduran ekipmanların değişimi, ömrünü doldurmamış olan ekipmanların ise bakım çalışmaları yapılıyor.Bu bakım çalışmaları yapılırken iş güvenliği açısından planlı kesinti yaparak, hizmet kalitesinin artırılması için çalışmalara yoğunluk veriliyor. Planlı kesintilerde, aboneler 48 saat öncesinde SMS ile bilgilendiriliyor. MEDAŞ yetkilileri, abonelerin planlı kesintilerden SMS ile haberdar olabilmeleri için bilgilerini 186 çağrı merkezinden ya da www.meramedas.com.tr adresinden güncelleyebileceğini belirtti. Belirli aralıklarla yapılan çalışmalarda, aydınlatma kontrollerini sağlayabilmek için sokak lambaları gündüzleri yakılıyor ve değişim yapılması gereken lambalara gerekli işlemler yapılıyor.
MEDAŞ ekipleri herhangi bir arıza ya da kaza durumunda acil müdahalede bulunmak için hazır bekliyor. Abonelerin 186 Medaş çağrı merkezinden, web sitesinden ve sosyal medya adreslerinden gelen arıza talep ve istekleri takip edilerek en kısa sürede çözüme kavuşturuluyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku